Zaległy podatek nawet po 15 latach? Nowy pomysł Ministerstwa Finansów

Gorące tematy Podatki Dołącz do dyskusji (11)
Zaległy podatek nawet po 15 latach? Nowy pomysł Ministerstwa Finansów

Reformy Ministerstwa Finansów sprawią, że urząd skarbowy pobierze zaległy podatek nawet po 15 latach.

Sfery rządzące w naszym kraju mają coraz ciekawsze pomysły. Urzędy także sugerują, że pewne przepisy powinny się zmienić, najczęściej na niekorzyść szarych obywateli. Tym razem chodzi o urząd skarbowy, który chciałby wydłużenia okresu przedawnienia z 5 do 10 lat, a czasu na odebranie zaległego podatku na 5 lat. Podsumowując, wychodzi na to, że urząd skarbowy pobierze zaległy podatek nawet po 15 latach.

Niedawno w jednym ze swoich felietonów Marcin Meller pisał, że po kilku latach fiskus odezwał się do niego w sprawie niedopłaty, która początkowo nie była wysoka, lecz po kilku latach nazbierało się nieco odsetek. Czy proponowane zmiany mogą oznaczać, że po 9-10 latach, ktoś w urzędzie skarbowym „przypomni sobie” o długu i naliczy odpowiednie odsetki?

Może jednak warto dokładnie sprawdzać swoje zeznania, analizować dochody i ewentualne odliczenia, bo po tych kilku latach odsetki mogą być całkiem spore. Jednakże mamy nadzieję, że urząd skarbowy nie będzie nadużywał tego instrumentu na niekorzyść podatnika.

Masz problemy lub wątpliwości związane z opodatkowaniem, karnymi odsetkami czy opieszałością urzędników i chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com