Można „zarobić” na dawnych wypadkach drogowych

Codzienne Gorące tematy Moto 07.01.2016
Można „zarobić” na dawnych wypadkach drogowych

Udostępnij

Maciej Lewczuk

Można starać się o odszkodowanie z wypadku komunikacyjnego sprzed lat – nawet 20!

Czy nie zdziwiły Was coraz częściej pojawiające się ogłoszenia w internecie, prasie, a ostatnio także na różnych plakatach, w których kancelarie ogłaszają, że chętnie zajmą się odzyskaniem odszkodowania z wypadku komunikacyjnego sprzed lat? Okazuje się, że mogą odzyskać pieniądze nawet w przypadkach sprzed kilkunastu lat!

Kancelarie mocno się spinają i aktywnie poszukują poszkodowanych w wypadkach nawet przed kilkunastoma laty. Szukają nie tylko poprzez ogłoszenia i plakaty, ale także wykorzystując informacje ze szpitalnych oddziałów ratunkowych, punktów pomocy zdrowotnej, szpitali rehabilitacyjnych, a także zakładów pogrzebowych!

Odnajdując osoby poszkodowane, a także ich rodziny, starają się nakłonić do wytoczenia procesów towarzystwom ubezpieczeniowym. Obiecują złote góry, ale też oczekują zobowiązania klientów do przekazania im sporej prowizji od uzyskanych w wyniku procesu odszkodowań. Zwykle jest to od 25-30 proc. uzyskanej kwoty.

Nie jest to mało, ale zważywszy na fakt tego, jaką pracę będą musieli wykonać prawnicy i tego, że poszkodowany mógł nie mieć żadnego odszkodowania. Tak uzyskane środki mogą być dla niego całkiem sporym i odczuwalnym w domowym budżecie zastrzykiem gotówki, to kwoty prowizji nie wydają się tu aż tak wysokie.

Wszystko stało się możliwe dzięki wydłużeniu okresu przedawnienia przy staraniu się o odszkodowanie z wypadku komunikacyjnego do 20 lat. Dzięki takiej nowelizacji można pokusić się o uzyskanie odszkodowania nawet po kilkunastu latach od jego wydarzenia się. Trzeba wziąć zawsze poprawkę na to, że sprawa tego typu nie będzie szybka i może ciągnąć się miesiącami.

O sprawie informowała między innymi Gazeta Wyborcza, która podała także, że dzięki takim procesom możliwe jest odzyskanie dla klientów wielu milionów złotych.

Potrzebujesz pomocy? Zadaj pytanie...

Pomoc prawna w najtrudniejszej sytuacji już od 49 złotych!

Jeśli zdarzył Ci się przed laty wypadek komunikacyjny lub jakikolwiek inny i chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika w kwestii uzyskania odszkodowania, to z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com