Podpalił kilkadziesiąt samochodów i dostał ledwie 2 lata w zawieszeniu

Gorące tematy Zbrodnia i kara dołącz do dyskusji (7) 14.09.2015
Podpalił kilkadziesiąt samochodów i dostał ledwie 2 lata w zawieszeniu

Udostępnij

Maciej Lewczuk

Podpalacz z Gdańska podpalił kilkadziesiąt samochodów i dostał 2 lata w zawieszeniu na 5 lat.

W ciągu kilku lat w Gdańsku spłonęło kilkanaście samochodów. Przyczyną były podpalenia, ale nie udało się złapać sprawcy. Pod koniec ubiegłego roku jednej nocy spłonęło ponad 20 pojazdów.  Złapano wtedy Marcina W., który przyznał się do tego, że podpalił kilkadziesiąt samochodów i osadzono w areszcie.

Marcin W. twierdzi, że to on podpalił kilkadziesiąt samochodów, ale gdy dokonywał tych czynów, urywał mu się film i nie wiedział, co robi. Sąd niedawno wydał wyrok. Marcina W. skazano na 2 lata pozbawienia wolności i zawieszono wykonanie wyroku na 5 lat. Dodatkowo nakazano mu podjęcie pracy, by mógł spłacić część zobowiązań wobec osób, które zostały przez niego poszkodowane – straciły mienie w postaci samochodów, które spłonęły.

Dodatkowo skazany ma systematycznie meldować się u kuratora, uczęszczać na spotkania mające na celu resocjalizację, dostał zakaz spożywania alkoholu i korzystania ze środków psychoaktywnych, a także… zabrano mu zapalniczkę, z której korzystał podczas dokonywania podpaleń.

W sprawie dotyczącej podpalenia ponad 20 samochodów jednej nocy, toczy się wobec Marcina W. osobne postępowanie. Skazanemu przysługuje prawo do apelacji od wydanego wyroku.

Masz problemy lub wątpliwości związane ze zniszczeniem lub grabieżą mienia i chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com