W 2015 roku prawo jazdy zatrzymano prawie 80 000 razy

Gorące tematy Moto Dołącz do dyskusji (28)
W 2015 roku prawo jazdy zatrzymano prawie 80 000 razy

Policjanci w 2015 roku zatrzymali prawo jazdy niemal 80 000 razy i prawie 390 000 dowodów rejestracyjnych.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ma plany wobec kierowców. Trudno będzie ukryć, że chodzi o ściągnięcie kasy z kierowców przez wlepianie im mandatów. W drogówce zatrudnionych będzie sporo nowrawo-ych policjantów. Pewnie dzięki temu w 2016 roku poprawione zostaną statystyki, czyli zatrzymane w 2015 roku prawa jazdy w ilości 80 000 i prawie 390 000 dowodów rejestracyjnych.

Zatrzymanie prawa jazdy po nowelizacji przepisów

Od wprowadzenia nowelizacji dotyczącej zatrzymywania praw jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h, zatrzymano ich naprawdę sporo. W 2015 roku było to niemal 80 000, co jest liczbą robiącą wrażenie. Większości nie zatrzymano jednak za przekroczenie prędkości, ale za prowadzenie pod wpływem substancji odurzających, alkoholu i narkotyków/dopalaczy. Jak donosi Dziennik, prócz tego zatrzymano także ponad 385 000 dowodów rejestracyjnych, a dane te podała Komenda Główna Policji.

Co więcej, podano, że MSWiA zamiera zatrudnić rzeszę nowych policjantów drogówki, którzy mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na ulicach i drogach, ale i do wypełnienia limitów wykrywania przestępstw, wykroczeń, etc. Jednym słowem, kierowcy mogą zacząć się bać o swoje prawo jazdy i zdejmować nogę z gazu, nie przesadzać z pospieszaniem się, a także nie wsiadać za kółko na podwójnym gazie lub „na prochach”.

W każdej sprawie, dotyczącej problemów prawnych z sytuacjami na drodze, zatrzymywaniem uprawnień do wykonywania zawodu lub prowadzenia pojazdów, w których chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika, to z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół osób specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com