Apple Pay w Polsce jeszcze w czerwcu – Tim Cook oficjalnie potwierdził

Finanse Dołącz do dyskusji (60)
Apple Pay w Polsce jeszcze w czerwcu – Tim Cook oficjalnie potwierdził

Apple Pay w Polsce zadebiutuje jeszcze w tym roku. I to słowa najważniejszej z żyjących postaci w ekosystemie Apple, a mianowicie samego Tima Cooka. 

Apple Pay to technologia szybkich płatności zbliżeniowych za pomocą smartfona, która bardzo przypomina Google Pay. O ile jednak z androidowej opcji płatności możemy korzystać już od wielu miesięcy, tak Apple Pay było dla nas do tej pory niedostępne. Polska znajdowała się na liście państw mocno ignorowanych przez technologicznego giganta.

Apple Pay w Polsce w połowie czerwca

Od pewnego czasu dało się jednak wyczuć w powietrzu, że posiadacze iPhone’ów w końcu będą mogli wykorzystać do zapłaty swój smartfon (gdy na przykład zapomną portfela lub bankomat pożre im kartę). Przemysław Pająk, współwłaściciel Bezprawnika i redaktor naczelny branżowego bloga technologicznego Spider’s Web, swoimi kanałami już kilka tygodni temu otrzymał informację, że Apple Pay w Polsce pojawi się w drugiej połowie czerwca.

Spider’s Web już od 2017 roku mówią o 5 polskich bankach, które negocjują wdrożenie Apple Pay. Takimi swoistymi pewniakami są mBank oraz BZ WBK, który prawdopodobnie niebawem zmieni nazwę na Santander Bank Polska.

W gronie państw, które mogą znaleźć się na mapie ekspansji najpopularniejszej firmy technologicznej świata, prócz Polski, w najbliższym czasie należy spodziewać się również Norwegii i Ukrainy.

Apple Pay to popularny i długo wyczekiwany system płatności bezgotówkowych. Posiadacze urządzeń z Androidem wyposażonych w smartfony obsługujące technologię NFC mogą korzystać z analogicznego systemu Google Pay, który zapewne większość z was może kojarzyć pod starą jeszcze nazwą Android Pay.

Do czasu pojawienia się Apple Pay, posiadacze iPhone’ów muszą korzystać z innych rozwiązań. Tradycyjnej karty debetowej, kredytowej lub BLIK-a, który w ostatnich tygodniach prowadził działania reklamowe na Bezprawniku. Czym jest BLIK? To krajowy system płatności stworzony przez Polski Standard Płatności. Spółka ta należy do grupy wiodących banków działających na polskim rynku. BLIK różni się od wspomnianych wyżej rozwiązań przede wszystkim filozofią działania. Zamiast opierać się o karty debetowe – fizycznie istniejące lub wirtualne – stanowi rozwinięcie i unowocześnienie koncepcji aplikacji generującej jednorazowe kody wykorzystywane w trakcie poszczególnych transakcji.