Dzięki Beesafe, szybka wycena ubezpieczenia OC stała się faktem

Lokowanie produktu Moto Dołącz do dyskusji (11)
Dzięki Beesafe, szybka wycena ubezpieczenia OC stała się faktem

Wszyscy, którzy nie lubią podawać dużo danych w kalkulatorach OC, mogą odetchnąć z ulgą. Na rynku pojawiła się nowa marka ubezpieczeniowa, która przy wyliczaniu składki pyta tylko o 3 podstawowe informacje. To rewolucja na rynku ubezpieczeń online w Polsce.

Beesafe, bo o tej firmie mowa, proponuje swoim klientom błyskawiczną wycenę polisy. Na rynku, gdzie od lat królują kalkulatory z mnóstwem pytań, to prawdziwe nowum.

Większość z nas nie lubi dzielić się danymi w Internecie, a wielu informacji potrzebnych do ubezpieczenia auta nie mamy pod ręką. Wiedząc o takich barierach, Beesafe przygotowało najszybsze i bezpieczne miejsce zakupu ubezpieczeń online.

Ubezpieczenie bez podawania danych?

„Kalkulator OC bez podawania danych” jest jedną z częściej wyszukiwanych w Google fraz ubezpieczeniowych. Takie zjawisko nie dziwi. Jesteśmy coraz bardziej świadomi ryzyk związanych z podawaniem informacji o sobie w sieci. Bardziej przyziemnym wytłumaczeniem jest też obawa przed nachalnym telemarketingiem. Z drugiej strony, towarzystwa ubezpieczeniowe od lat tłumaczą, że bez szczegółów nie są w stanie wyliczyć nam składki za polisę. W rezultacie musieliśmy godzić się z długimi i czasochłonnymi formularzami.

Beesafe pokazuje, że da się pogodzić naszą niechęć do podawania danych z otrzymaniem tych potrzebnych do wyliczenia składki. W kalkulatorze Beesafe, dostępnym na stronie https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/, wystarczy więc podać 3 informacje: numer rejestracyjny, rok produkcji pojazdu i swoją datę urodzenia. Dzieje się tak dlatego, że kalkulator OC/AC tej firmy większość informacji pobiera z elektronicznej bazy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. To ta baza, do której podłączeni są wszyscy ubezpieczyciele i w której są zawarte bieżące informacje o naszych polisach komunikacyjnych.

Ma być prosto, więc jest prosto

Dzięki mobilnej bankowości przekonaliśmy się, że smartfon jest wygodnym narzędziem do załatwiania spraw finansowych. Możemy je załatwić od ręki, niezależnie od czasu i miejsca, w którym się znajdujemy. Nie inaczej może być w ubezpieczeniach.

Kalkulator OC/AC od Beesafe, jak na startup technologiczny przystało, jest bardzo wygodny w użytkowaniu na urządzeniach mobilnych. Strona https://beesafe.pl/ jest w pełni responsywna, co oznacza, że możemy z niej korzystać tak samo na smartfonie, jak i na komputerze. W przeciwieństwie do banków, firma ta nie bawi się jednak w aplikacje, które trzeba pobrać lub założyć tam swoje konto. W Beesafe korzystasz z usług bez dodatkowych instalacji, logowania i… podawania wielu danych, także tych zapisanych w telefonie.

Komunikacja plus ciekawe dodatki

Beesafe należy do Vienna Insurance Group (VIG) i działa jako agent obecnej od wielu lat na polskim rynku firmy ubezpieczeniowej Compensa. Dzięki temu, mamy gwarancję bezpieczeństwa zakupionych produktów. Firma kieruje swoją ofertę do klienta online’owego. Jeśli jednak ktoś tego potrzebuje, może zadzwonić do doradców ubezpieczyciela, by się poradzić.

Podstawę oferty stanowią ubezpieczenia OC, AC, assistance i NNW.  Do tego można sobie dołożyć ubezpieczenie opon, szyb, akumulatora, pomoc prawną czy bezpośrednią likwidację szkód. Na tym nie koniec. Firma ma dwie autorskie propozycje. W ramach usługi „Wygodny kierowca”, Beesafe za nas zajmuje się naprawami, przeglądami i serwisem (np. serwis klimatyzacji, ozonowanie, mycie z zewnątrz) wraz z odbiorem i odstawieniem auta we wskazane miejsce. W ten sposób firma ta wypełnia swoją misję odciążania klientów od obowiązków związanych z eksploatacją pojazdu.

Drugim produktem własnym Beesafe są „Ubezpieczenia miejskie”. Obejmują one osoby korzystające z rowerów, hulajnóg, segwayów czy monocykli, także tych elektrycznych. Dzięki temu ubezpieczeniu możemy spodziewać się świadczenia w dwóch przypadkach. Pierwszy to, gdy sami coś sobie zrobimy na jednośladzie. Drugi dotyczy pokrycia szkód, gdy wyrządzimy komuś lub czemuś.

Artykuł zawierał lokowanie Beesafe