Darmowa wypłata gotówki z Pekao S.A. w sklepach tylko do końca roku

Finanse Zakupy Dołącz do dyskusji (1)
Darmowa wypłata gotówki z Pekao S.A. w sklepach tylko do końca roku

Wiele banków umożliwia swoim klientom darmową wypłatę gotówki w trakcie robienia zakupów w sklepach (cashback). Pekao S.A. też to wprowadziło, ale bez opłat klienci zrobią to tylko do końca 2015 roku.

Bank wprowadzając taką możliwość, poszedł na rękę swoim klientom. Mimo dość powszechnego dostępu do bankomatów, niektórzy ludzie nie lubią z nich korzystać, ale za to chętnie wypłacą nieco gotówki podczas płacenia kartą za zakupy. W niektórych miejscowościach jest jeden bankomat, ale korzystanie z niego wiąże się z pobraniem przez jego właściciela prowizji, często nawet kilku złotych za drobną wypłatę. Zwykle są natomiast stacje benzynowe, punkty usługowe czy sklepy, w których są terminale do obsługi kart Master Card. W takich przypadkach można wypłacić w przypadku Pekao S.A. nawet do 300 zł.

Niestety darmowy cashback będzie dostępny tylko do końca 2015 roku, a od 1 stycznia 2016 za każdą taką operację bank pobierze prowizję w wysokości 99 groszy. Cała akcja ma na celu wsparcie własnych klientów, gdyż nie będą oni mogli za darmo skorzystać z kilku tysięcy bankomatów firmy Euronet. Za wyjęcie z nich gotówki zapłacą niemal półtora złotego prowizji, a od nowego roku wzrośnie ona do minimum 5 zł za jedną operację.

Pamiętajcie, że wszelkie zmiany dotyczące opłat za prowadzenie konta, wypłaty gotówki i inne prowizje mogą być powodem, dla którego rozstaniecie się z jednym bankiem, a podejmiecie współpracę z innym. Zawsze można próbować negocjować warunki, szczególnie, gdy jako klient macie dobrą historię kredytową i wynikającą z operacji na ROR czy innych rachunkach. Jeśli jednak bank wprowadza zmiany i nie pozwala na negocjacje lub zamknięcie konta bez konsekwencji, to najlepiej jest tego typu przypadki skonsultować z naszymi prawnikami, którzy z chęcią doradzą lub pomogą przygotować stosowne pisma. Są oni stale dostępni pod adresem kontakt@bezprawnik.pl.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com