mBank od lutego wychodzi z bardzo atrakcyjną ofertą do klientów. Prawie wszystko za darmo

Finanse dołącz do dyskusji (63) 15.01.2019
mBank od lutego wychodzi z bardzo atrakcyjną ofertą do klientów. Prawie wszystko za darmo

Emilia Wyciślak

mBank wychodzi z otwartymi ramionami do klientów, prezentując uproszczoną ofertę. Od lutego większość produktów oferowanych przez bank w ramach Rachunku dla Młodych oraz usługi eKonto będzie darmowa, a obsługa samej bankowości bardzo przejrzysta i prosta. 

Chyba spokojnie można już zacząć mówić, że powoli kończy się czas, kiedy banki pobierały od nas sporą daninę na poczet różnych aktywności związanych z naszymi sprawami finansowymi. Krok w tę stronę robi mBank, wprowadzający od lutego nową ofertę dla klientów indywidualnych. Jest ona, jak twierdzą, uproszczona i bardzo tania. Pojawi się zarówno nowe konto dla młodych, jak i e-konto z wieloma darmowymi operacjami.

Cała oferta wygląda następująco: za otworzenie i prowadzenie rachunku nie będziemy musieli nic płacić. Nie będziemy musieli również płacić za kartę, pod warunkiem, że wykonamy chociaż jedną transakcję miesięcznie (w przeciwnym razie zapłacimy siedem złotych). Gdy będziemy wybierali powyżej stu złotych, nie zapłacimy również prowizji w żadnym z bankomatów. I w końcu: trzy pierwsze wypłaty z bankomatów zagranicznych również nie będą obciążone prowizją.

mBank uproszczona oferta

Uproszczona oferta mBanku z pewnością trafi do tych, którzy nie chcą z bankiem podpisywać od razu cyrografu. Z pewnością skorzystają na niej studenci – oni najczęściej narzekają na brak gotówki. Tutaj bank kłania im się w pas i obiecuje, że ich karta będzie bezwarunkowo bezpłatna. Oczywiście z czasem będą pewnie zmuszeni do przejścia na inne konto (kiedy przestaną być „młodzi”), aczkolwiek w dalszym ciągu wygląda to na dość atrakcyjną ofertę.

Jak twierdzi mBank, uproszczona oferta powstała dlatego, że w dzisiejszych czasach ludzie są zaganiani i potrzebują rozwiązań przejrzystych oraz prostych. Nasz poziom aktywności w banku może być minimalny, a i tak nie zostaniemy obciążeni dodatkowymi opłatami.

Póki co, zmiana będzie dotyczyć tylko tej grupy klientów, która już wcześniej wybrała te produkty (eKonto oraz Rachunek dla Młodych). Z czasem mBank chce wprowadzić jednak rozwiązania dla wszystkich posiadających inne rodzaje rachunku eKonto.