Partnerzy serwisu:
ecommerce

Żabka startuje z błyskawiczną dostawą zakupów do domu. To może być rewolucja, ale pod jednym warunkiem

Paweł Mering
21.10.2021
Paweł Mering
Paweł Mering
21.10.2021
Żabka startuje z błyskawiczną dostawą zakupów do domu. To może być rewolucja, ale pod jednym warunkiem

Startuje pilotażowa usług Żabka Jush. Czym jest? Sama koncepcja, to w zasadzie nic nowego. Chodzi jednak o Żabkę, więc — z racji skali — szybkie dostawy zakupów do domu mogą stać się hitem. W jakim kierunku rozwijać się będzie nowa usługa?

Start usługi Żabka Jush

Jak czytamy w komunikacie prasowym, Grupa Żabka oraz Lite e-Commerce dnia 21 października 2021 roku rozpoczynają testy aplikacji Jush oraz usługi Żabka Jush. Jest to aplikacja, która pozwoli na dokonywanie zakupów z błyskawiczną dostawą pod wskazany adres.

Najpierw usługa będzie dostępna jedynie na system iOS, zaś, co do terytorium, dotyczyć będzie części Warszawy. Mowa jest o takich dzielnicach, jak Śródmieście, Stara Ochota, Wola czy Ursynów. Choć warto wskazać, że terytorium działania usługi nie będzie odnosić się do całości, a jedynie niektórych fragmentów wymienionych dzielnic.

Usługa będzie jednak sukcesywnie rozwijana tak, by w najbliższym czasie objąć swoim zasięgiem całość Warszawy, ale i — w dalszej perspektywie — inne miasta w Polsce. Co ciekawe, założenie jest takie, by czas od zamówienia zakupów do ich dostarczenia nie przekroczył 15 minut. Już na starcie klienci mogą wybrać spośród blisko 1300 produktów znanych z Żabki.

Jak wskazuje Tomasz Suchański, CEO Grupy Żabka

Prognozy wskazują, że w ciągu najbliższych lat rynek e-commerce będzie rósł dwucyfrowo. Decydują o tym klienci, którzy oczekują szybkich, ultranowoczesnych i wygodnych rozwiązań online, dopasowanych do ich codziennych potrzeb. Z myślą o tych oczekiwaniach skutecznie poszerzamy portfolio Grupy Żabka o kolejne, unikatowe biznesy jak np. Maczfit, Dietly.pl i obecnie start-up Lite e-Commerce

Lite e-Commerce to także projekt Grupy Żabka, który został powołany w ramach Żabka Future, czyli inicjatywy której celem jest budowanie biznesowego ekosystemu rozwiązań z zakresu modern convenience.

Będzie hit?

Tomasz Blicharski, Wiceprezes Zarządu, a także Dyrektor Zarządzający Żabka Future trafnie stwierdza, że:

Jeszcze kilka lat temu nikt nie spodziewał się, że zamówienie i dostawa produktu będą możliwe w ciągu jednego dnia. Obecnie, dzięki q-commerce klienci mogą mieć zakupy w swoim domu nawet w kwadrans […]

Co ciekawe, aplikacja, mimo że pilotażowo dostępna jest jedynie na iOS, już niedługo trafi na Androida. Mowa jest już o listopadzie tego roku.

Żabka także informuje, że prowadzona jest rekrutacja. Poszukiwani są pracownicy na takie stanowiska, jak:

  • kierownik magazynu artykułów spożywczych
  • pracownicy infolinii
  • kurierzy

Choć oczywiście rozwój nowych platform, które pozwalają na zakupy z dostawą, to zupełnie odrębna sfera, to tego rodzaju projekt może być w mojej ocenie sposobem na umożliwienie klientom zakupów nawet w wypadku hipotetycznego drastycznego zaostrzenia przepisów dotyczących ograniczenia handlu w niektóre niedziele.

Ponadto, z uwagi na skalę, którą dysponuje Żabka, a także pewną „kultowość”, start usługi Żabka Jush może być zapowiedzią pewnej rewolucji i ogromnej popularyzacji robienia zakupów z dostawą do domu. Oczywiście usługa stanie się hitem przede wszystkim o tyle, o ile stanie się w krótkim czasie użyteczna w wielu regionach kraju.

Źródło fot.: biuro prasowe Grupy Żabka