Automatycznie zwolnienie z opłat abonamentu RTV po ukończeniu 75 lat

Gorące tematy Państwo Technologie Dołącz do dyskusji (1)
Automatycznie zwolnienie z opłat abonamentu RTV po ukończeniu 75 lat

Nowelizacja ustawy o opłatach abonamentowych przewiduje automatycznie zwolnienie z opłat abonamentu RTV po ukończeniu 75 lat.

Niemal 3 miesiące temu pisaliśmy o tym, że jest możliwość, by Poczta Polska uzyskała dostęp do naszych numerów PESEL. Stało się. Od 9 października instytucja ta będzie miała dostęp do rejestru PESEL, dzięki czemu będzie między innymi mogła samodzielnie decydować, kto powinien opłacać abonament RTV. Nowelizacja ustawy o opłatach abonamentowych przewiduje automatycznie zwolnienie z opłat abonamentu RTV po ukończeniu 75 lat.

Dzięki dostępowi do PESEL, Poczta Polska nie będzie musiała czekać, aż osoba, która ukończy 75 rok życia złoży podanie i przedstawi dowód osobisty, że osiągnęła już ten próg wiekowy. Było to potrzebne do tego, by zwolnić takie osoby z opłaty abonamentu RTV. Niestety spora część takich osób jest schorowanych, przez co wyprawa na pocztę z wcześniej przygotowanymi podaniami nie jest łatwa do wykonania.

Teraz dzięki nowelizacji ustawy załatwianie tego typu formalności odbędzie się automatycznie, zwalniając 75-latków z konieczności dopełniania wszystkich formalności. Warto wiedzieć, że ulgi przysługują także osobom, które ukończyły 60 rok życia i mają przyznaną pierwszą grupę inwalidzką. Niestety w ich przypadku nadal będzie konieczność przygotowywania stosownych podań i zanoszenie ich osobiście lub przez osobę upoważnioną na pocztę.

Masz problemy lub wątpliwości związane z obliczaniem i egzekwowaniem opłat abonamentowych i chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com