eCarrefour – ruszył nowy sklep internetowy znanego marketu, w ofercie głównie RTV i AGD

Zakupy Dołącz do dyskusji (1)
eCarrefour – ruszył nowy sklep internetowy znanego marketu, w ofercie głównie RTV i AGD

W ostatniej chwili, tuż przed świętami, znanej sieci francuskich hipermarketów udało się wystartować z nowym sklepem internetowym. I choć Carrefour kojarzy nam się głównie z branżą spożywczą, w eCarrefour dominuje elektronika. 

eCarrefour.pl to nie jest łatwy adres dla sklepu internetowego, od lat mam problem z zapamiętaniem prawidłowej pisowni nazwy popularnego hipermarketu. A prawdziwym szokiem okazała się dla mnie niedawno informacja na temat tego, że logo firmy to wcale nie dwie przeciwstawne strzałki, tylko… literka C na tle dwukolorowego rombu.

logo kerfura

Świat już nie będzie taki sam, prawda?

eCarrefour rzuca tym samym rękawicę nie tyle witrynom takim jak A.pl czy delikatesom Piotr i Paweł z ich opcjami internetowej dostawy. Wręcz przeciwnie, to nowy, zapewne groźny rywal dla Komputronika, Redcoon, Euro, MediaMarkt albo X-Kom. Sklep chce wykorzystać swoją przewagę w postaci sieci supermarketów w całym kraju, oferując możliwość własnoręcznego odbioru zakupów w wybranych placówkach. Jak na razie opcja testowana będzie jednak tylko w Krakowie.

Pod względem czysto internetowym, Francuzi chwalą się dostawą towaru w ciągu 2 dni roboczych, współpracą z firmą kurierską DPD, pośrednictwem kredytowym Credit Agricolle czy różnymi formami płatności.

Pomimo niedawnego startu, ciężko jest znaleźć w sklepie oferty, które spędzałyby sen z powiek, a histerii nie ma nawet w dziale zatytułowanym „promocje”.  Oferowane produkty utrzymują się na poziomie proponowanym przez konkurencyjne markety sprzętowe, a lepsze propozycje można znaleźć w porównywarkach cenowych i na serwisach aukcyjnych. Przy czym, przypominam, że decydując się na te ostatnie warianty zawsze należy kierować się zasadą ograniczonego zaufania, o czym pisałam wczoraj w artykule „fala odnawianych, używanych telefonów nadal zalewa Allegro„.

Osobiście jestem troszkę zawiedziona, że oferta sklepu ogranicza się tylko do elektroniki i mam nadzieję, że z czasem zostanie poszerzona także o kosmetyki i towary spożywcze.

W przypadku problemów z realizowaniem uprawnień konsumenckich przez eCarrefour lub inny sklep, stacjonarny czy internetowy, zachęcamy do skorzystania z pomocy prawnej oferowanej przez naszych prawników odpłatnie pod adresem kontakt@bezprawnik.pl – wycena rozwiązania problemu jest bezpłatna.