Mistrz warszawskiej fotografii nocnej zbiera na nowy film – crowdfundingowo

Państwo Technologie Dołącz do dyskusji
Mistrz warszawskiej fotografii nocnej zbiera na nowy film – crowdfundingowo

Maciek Margas przed laty dał się poznać jako autor zjawiskowego filmu Warsaw 24h Timelapse, który podbił YouTube’a – zarówno tego w kraju, jak i za granicą, udowadniając, że Warszawa wcale nie jest spowitym śniegiem postsowieckim kołchozem, tylko piękną, europejską stolicą. Teraz zbiera pieniądze na nowy film. 

W mojej ocenie finansowanie tego typu przedsięwzięć powinno leżeć w interesie Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz i Urzędu Miasta, gdyż Maciek robi dla promocji stolicy – wśród turystów, ale nawet i potencjalnych inwestorów – wizerunkową pracę wartą pewnie setki tysięcy złotych. Sektor publiczny – jak zwykle – w tej sytuacji zawiódł. Maciek nie tylko będzie musiał walczyć o pozwolenia władz miasta, ale potrzebuje jeszcze wsparcia ze strony internautów.

Jako przyjaciele Maćka, ekipa Bezprawnika i Spider’s Web do akcji oczywiście się przyłączamy. Zresztą, utalentowanemu fotografowi pomaga także Coca Cola. Wciąż jednak brakuje dodatkowych środków pieniężnych, które powiększyłyby paletę ujęć.

Dlatego też Maciej Margas za pośrednictwem serwisu crowdfundingowego Pomagam.pl zachęca internautów do partycypowania w kosztach stworzenia nowej publikacji – Warszawa z lotu ptaka. Tym razem rzeczywiście z lotu ptaka i helikopterów, a nie dachów wysokich wieżowców, jak miało to miejsce w przypadku ostatniego timelapse’a. Jak w serwisach opartych na społecznych zrzutkach bywa, tak i tym razem internauci mogą liczyć na atrakcyjne bonusy w podziękowaniu za swoją hojność – w tym gronie znajduje się m.in. kalendarz i pocztówki autora.

Docelowa kwota jest stosunkowo niewysoka i mamy nadzieję, że również ze wsparciem naszych czytelników uda się uzbierać niezbędne 10 000 złotych. Jako Bezprawnik ubolewamy natomiast, że władze miasta Warszawy przegapiają doskonałą okazję, by dobrze wydać środki ze swojego funduszu promocyjnego (być może będą woleli w to miejsce znów odbudować i podpalić jakąś tęczę). No, ale to już jest ich decyzja, choć warto pytać o jej powody za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Macieja możecie wspomóc za pośrednictwem platformy Pomagam.pl.

Fot. tytułowa: Maciej Margas