Partnerzy serwisu:
Codzienne ecommerce Zakupy

Ważne informacje dla klientów sklepu internetowego PGG. Od wtorku dodatkowe wymagania

Ważne informacje dla klientów sklepu internetowego PGG. Od wtorku dodatkowe wymagania

Kto będzie od jutra próbował kupić węgiel w e-sklepie PGG w workach musi pamiętać o spełnieniu dodatkowego wymogu. Chodzi o to, by w węgiel mogli się tam zaopatrzyć ci, którzy go potrzebują na własne potrzeby. Nie do odsprzedaży.

Węgiel w e-sklepie PGG

Polska Grupa Górnicza przypomina, że węgiel w jej sklepie internetowym mogą kupić zarejestrowani klienci, którzy podadzą niezbędne do transakcji dane. Pesel, numer konta bankowego oraz adres.

„Limity działające w oparciu o numer pesel i adres domowy sprawiają, że nikomu nie uda się kupić więcej niż dozwolone 5 ton. Na przykład w celu późniejszej odsprzedaży. Aplikacja sklepu zapisuje fakt dokonania transakcji wraz z numerem IP, z którego ją wykonano. Podejrzenie, że klient używa programów do automatyzacji zakupów, skutkuje blokadą ruchu z danego IP. Ostatnim ogniwem zabezpieczającym proces zakupowy jest kontrola przez operatorów sklepu i służby kopalniane dokumentów. Oświadczeń i deklaracji CEEB (Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków) składanych przez klientów pod kątem ich zgodności ze sobą i z danymi zarejestrowanymi w sklepie internetowym. Na tym ostatnim etapie sprawdza się również, czy płatności w transakcjach nie są realizowane z tych samych kont bankowych” opisują specjaliści IT Polskiej Grupy Górniczej S.A.”

Deklaracja CEEB na profilu

Od kilku dni firma daje klientom możliwość zamieszczenia na profilu konta „Dokumentu Dotyczącego Źródła Spalania”. Chodzi o deklarację CEEB lub inny dokument dopuszczony regulaminem sklepu. Po zalogowaniu się do e-sklepu trzeba wejść w zakładkę Profil – Dokumenty. Plik może mieć maksymalnie rozmiar 2 MB i być w jednym z formatów: jpg. lub pdf. Mimo tego nadal, odbierający węgiel musi pokazać wydrukowany dokument. Przy odbiorze węgla sprzedawanego luzem pracownicy spółki będą badać poprawność dokumentu. Natomiast w przypadku węgla pakowanego, do którego deklarację CEEB klienci przesyłali dotąd na adres mailowy, do zamówień składanych od 09.08.2022, spółka wymaga zamieszczenia dokumentu w profilu konta. To ważna informacja, o której trzeba pamiętać próbując od jutra kupić węgiel.

Uwaga na sms

W tej chwili e-sklep PGG ma zarejestrowanych prawie 540 tys. klientów. Od początku roku obsłużył ponad 152 tys. osób, które kupiły 603 tys. ton węgla po cenie producenta. Czyli po około tysiąc złotych za tonę. Kupno węgla w ogóle, a zwłaszcza po takiej cenie, to marzenie setek tysięcy Polaków. PGG informuje, że gdy tylko węgiel pojawia się w sprzedaży, na kontrolerze dostarczania aplikacji liczba odwołań do witryny w jednej chwili dochodzi do 650 tysięcy. Poza tymi, którzy chcieliby zarobić na odsprzedaży węgla popularność sklepu próbują wykorzystać oszuści. Rozsyłają sms-y z informacją, że węgiel jest dostępny w sklepie PGG. Odbiorca takiej wiadomości klika bez zastanowienia w link. Na to liczyli ci, którzy go wysłali. Niestety zamiast węgla, ma kłopoty.

Firma ostrzega, że nie wysyłam klientom sms-ów. Zaleca szczególną uwagę przy zakupach i informuje, że prowadzi sprzedaż węgla online wyłącznie z oficjalnej platformy sprzedażowej www.sklep.pgg.pl.