Lidl wyśle pracowników nad morze i w góry. Dopłaci do tego 600 złotych premii

Zakupy Dołącz do dyskusji
Lidl wyśle pracowników nad morze i w góry. Dopłaci do tego 600 złotych premii

Lidl wdraża program pod nazwą „Ahoj PRZYGODO!”. Zamierza wysłać pracowników nad morze lub w góry, płacąc dodatkowo 600 złotych premii. Jednak nie na wakacje, a do pracy.

Program Ahoj PRZYGODO! od Lidla

Jak czytamy w serwisie „dlahandlu.pl”, Lidl wdraża program „Ahoj PRZYGODO!”. Ma on na celu zachęcenie pracowników do brania udziału w delegacjach, które polegają na wysłaniu pracowników do pracy sezonowej. Chodzi o pracę w nadmorskich i górskich kurortach. W 2020 roku w delegację wyjechało 130 chętnych, w 2021 roku – 200, zaś w 2022 roku – 330.

Zainteresowanie rośnie, ale sieć chce przekonać jak największą liczbę chętnych. O jakie lokalizacje chodzi? W tegorocznej edycji programu, „wakacyjna” praca dostępna będzie w takich lokalizacjach, jak:

  • Kamień Pomorski
  • Kołobrzeg
  • Ustronie Morskie
  • Ustka
  • Darłowo
  • Łeba
  • Władysławowo
  • Szklarska Poręba
  • Kudowa Zdrój
  • Zakopane
  • Wisła
  • Krościenko
  • Włodawa

W tym roku, pierwszy raz, w delegację będą mogli wyjechać nie tylko pracownicy samych sklepów, ale także magazynierzy – zarówno komisjonerzy (osoby kompletujące zamówienia), jak i operatorzy wózków.

Ci będą mogli pracować w kurortach w ramach dedykowanego programu, czyli „Wakacyjne wsparcie magazynów”. Chodzi o pracę w centrach dystrybucji nieopodal Pruszcza Gdańskiego (w Rusocinie) i w Stargardzie koło Szczecina.

W ramach samego programu „Ahoj PRZYGODO!”, pracownik otrzyma zakwaterowanie w miejscowości (atrakcyjnej turystycznie), zwrot kosztów podróży, a także premię w kwocie 600 zł brutto miesięcznie. Co więcej, każdy chętny będzie pracował na takim samym stanowisku, na jakim pracował do tej pory – w swoim macierzystym sklepie.

Jak i kiedy można skorzystać z programu?

Rekrutacja do programu ruszyła 6 marca 2023 roku, a czas na wyrażenie woli pracownicy Lidla będą mieli do końca kwietnia. Co ważne – jak podaje źródłowy serwis – to pracownik zdecyduje, jak długo będzie chciał pozostawać w delegacji. Możliwa jest delegacja przez całe wakacje, przez miesiąc, a nawet jedynie przez dwa tygodnie.

Pierwsza „tura” delegowania pracowników nastąpi już na początku czerwca, kiedy to zacznie się wakacyjny sezon. Jak można się zgłosić do programu? Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz w aplikacji We Are Lidl (wewnętrzne oprogramowanie dla pracowników Lidl Polska). Trzeba wskazać docelową miejscowość, a także wybrać lokalizację alternatywną. Liczba miejsc jest ograniczona, więc najlepiej się pospieszyć.

Praca raczej nigdy nie jest jednocześnie wypoczynkiem, ale dodatkowa premia – i możliwość spędzenia czasu poza domem, zwłaszcza w typowo turystycznym regionie – może wydać się atrakcyjna. Nie dziwi zatem fakt, że pracownicy coraz chętniej z możliwości delegowania korzystają.

Podobny program w poprzednich latach oferowała swoim pracownikom – i osobom „z zewnątrz”, w formie pracy tymczasowej – Biedronka. Znane sieci handlowe, a zwłaszcza obie wspomniane, są niezwykle oblegane w miejscowościach turystycznych. Z jednej strony wynika to z liczby turystów, z drugiej zaś z bardzo konkurencyjnych – względem lokalnych – cen.