Astrologowie ostrzegają: populacja Brajanów zwiększa się. Jakie imiona wybierali rodzice dla swoich dzieci w 2017 roku?

Rodzina Dołącz do dyskusji (185)
Astrologowie ostrzegają: populacja Brajanów zwiększa się. Jakie imiona wybierali rodzice dla swoich dzieci w 2017 roku?

Tradycyjne imiona wciąż są na topie, jeśli chodzi o częstotliwość ich nadawania noworodkom. Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało dane dotyczące popularności konkretnych imion w całym 2017 rok. Jeśli spodziewasz się potomka, koniecznie zapoznaj się z tą listą. Jakie imię dla dziecka, aby nie wyróżniało się z tłumu?

Najpopularniejsze imiona w 2017 roku

Ministerstwo Cyfryzacji regularnie publikuje dane na temat popularności poszczególnych imion. Od kilku lat możemy zaobserwować tendencję do nadawania imion, które można określić mianem tradycyjnych, a niektórzy mogliby powiedzieć, że nudnych. Antoni, Jakub i Jan wśród chłopców. Julia, Zuzanna i Zofia wśród dziewczynek. Ciekawostką jest fakt, że najbardziej popularne imiona są pochodzenia biblijnego bądź greckiego. W ścisłej czołówce próżno szukać imion o słowiańskim rodowodzie.

Jakie imię dla chłopca 2018?

Najpopularniejszym imieniem męskim w 2017 był Antoni. Nadano go aż 9794 razy. Na kolejnych miejscach mamy aż cztery imiona biblijne, tj. Jakub, Jan i Szymon (odpowiednio 9099, 8546 i 8131). Papieski Franciszek uplasował się na piątym miejscu (6956). Pierwszym słowiańskim imieniem w całym zestawieniu jest Wojciech, które to zostało nadane 6303 razy. Równie popularne są Filip (6923), Aleksander (6815), Mikołaj (6479) czy Kacper (5913). Moich imienników, a więc młodych Tomków przybyło zaledwie 2303. Brajan pozostaje bardzo popularny w internecie, ale niekoniecznie na porodówkach. Biorąc pod uwagę wszystkie możliwe pisownie tego imienia, przybyło ich 393.

Dżesika, Nicola czy Brajan mogą mieć problem z uzyskaniem kredytu. Dziwne imię to w większości przypadków problem

Jakie imię dla dziewczynki 2018?

Niekwestionowaną królewną porodówek wciąż jest Julia, którą wybrano aż 9374 razy. Tuż za nią na podium jest Zuzanna (9182) i Zofia (8441). O ile wśród imion męskich imiona słowiańskie były widoczne w zestawieniu, tak w przypadku dziewczynek są w ogonie stawki. Prym wiodą imiona, które wywodzą się z innych starożytnych kultur, czyli łacińskie, greckie i hebrajskie. Lena (8289), Maja (8056), Hanna (7923) czy Amelia (6338) właśnie do takich należą. Tak popularne niegdyś imiona, jak Monika, Ewelina czy Elżbieta powoli odchodzą w zapomnienie. Popularniejsze od nich są Marika (383), Mia (401) czy Zoja (276).

Nadając imię dla dziecka, nie należy zapominać, że imiona od zawsze pełniły funkcję magiczną. Miały zagwarantować młodemu człowiekowi szczęście i pomyślność na życiowej drodze. Co prawda późniejsza zmiana imienia i nazwiska jest jak najbardziej możliwa, to należy pamiętać, że dziwne imię i kredyt nie idą w parze.