Redakcja serwisu

Redakcja serwisu

Redakcję bloga stanowią praktykujący prawnicy, wspierani przez dziennikarzy posiadających bogate doświadczenie w branży medialnej oraz opisywanych przez siebie tematykach: administracji publicznej, przetargach i sektorze finansowym. Autorzy Bezprawnika to grupa osób o różnych, często sprzecznych względem siebie poglądach. Blog nie prezentuje jednolitej linii ideologicznej. Punktem wyjścia do prezentowanych rozważań są analizy konsekwencji prawnych, społecznych lub konsumenckich omawianych tematów, zasiewanie intelektualnego fermentu i ścieranie się różnych koncepcji.

Chcesz dołączyć do redakcji serwisu? Napisz – redakcja@bezprawnik.pl

jakub kralkaJakub Kralka

Redaktor naczelny

Prawnik specjalizujący się w problematyce prawa mediów i nowych technologii. Przedsiębiorca.

edyta wara-wasowskaEdyta Wara-Wąsowska

Redaktor prowadząca

Dziennikarka specjalizująca się w problematyce prawa pracy, finansów i księgowości.

maciej bąkMaciej Bąk

Od dekady dziennikarz radiowy. Obecnie: Radio ZET. Absolwent prawa na Uniwersytecie Gdańskim, choć z prawem nigdy mi po drodze nie było. Ale Bezprawnik pozwolił mi się z nim przeprosić. Piszę dużo o tym, co na styku prawa i polityki.

Justyna BieniekJustyna Bieniek

Adwokatka żywo zainteresowana górami, zarówno latem, jak i zimą. W redakcji Bezprawnika specjalizuje się w dawaniu prostych odpowiedzi na skomplikowane i nietypowe pytania.

 

Rafał ChabasińskiRafał Chabasiński

Pasjonat historii i prawa podatkowego. W tej kolejności. Wyznaje zasadę „3000 słów to zbyt ogólnikowe omówienie tematu”.

 

joanna majkowskaJoanna Majkowska

Studentka prawa specjalizująca się w problematyce prawa handlowego i prawa gospodarczego, zasilająca swoją wiedzą Bezprawnika i firma.blog.

 

Paweł MeringPaweł Mering

Student prawa, aktywnie udzielający się w życiu studenckim i akademickim. Sekretarz jedynego na świecie Studenckiego Klastra Morsko-Kosmicznego. Swoją przyszłość wiąże m.in. z prawem kosmicznym i prawem nowych technologii.

 

jerzy wilczekJerzy Wilczek

Dziennikarz skupiający się w redakcji na sprawach bieżących, miejscach, w których prawo miesza się z polityką i biznesem.

 

jerzy wilczekMarzena Sosnowska

Dziennikarze mawiają, że płacą im za pisanie, a nie za czytanie. Staram się być w awangardzie. Przez wiele lat pracowałam jako specjalistka ds. kadr i płac. Prywatnie – zakochana w psach rasy maltańczyk (mam dwa).

jerzy wilczekAdrian Boguski

Dziennikarz podejmujący na łamach Bezprawnika problematykę tematów społecznych.

Felietoniści

Patryk SłowikPatryk Słowik

Patryk Słowik – dwukrotny laureat nagrody Grand Press, prawnik, dziennikarz Dziennika Gazety Prawnej, felietonista Bezprawnika

 

Jan WiniarskiJan Winiarski

Prawnik – trochę prawo cywilne, trochę podatki, ale najwięcej wszystkiego. Obiecuję pisać każdy tekst, jakby miał być moim ostatnim.

Bezprawnik.pl jest własnością spółki 🇵🇱Bezprawnik sp. z o. o., której wyłącznymi udziałowcami są: ekonomista Przemysław Pająk i prawnik Jakub Kralka.