Kredyt hipoteczny, pożyczka i lokata na preferencyjnych warunkach w PKO BP. Ale tylko dla… służb mundurowych

Finanse Dołącz do dyskusji
Kredyt hipoteczny, pożyczka i lokata na preferencyjnych warunkach w PKO BP. Ale tylko dla… służb mundurowych

Bank PKO BP postanowił przygotować specjalną ofertę dla pracowników służb mundurowych. Jak się okazuje, będą mogli oni zaciągnąć kredyt hipoteczny czy wziąć pożyczkę na preferencyjnych warunkach, a w dodatku – możliwość darmowego prowadzenia konta PKO Konto bez Granic czy ulokowania oszczędności na przygotowanej dla nich specjalnie lokacie.

Kredyt hipoteczny na preferencyjnych warunkach w PKO BP dla służb mundurowych

Policjanci, strażacy, wojskowi, ale też pracownicy Służby Granicznej, Służby Celnej czy Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej mogą skorzystać ze specjalnej oferty przygotowanej przez bank PKO BP. Jest to o tyle ciekawa informacja, że kiedyś niektóre banki udzielały wprawdzie preferencyjnych pożyczek dla mundurowych, jednak już od dłuższego czasu takie oferty praktycznie nie funkcjonują na rynku.

Na co mogą liczyć mundurowi? Przede wszystkim na kredyt hipoteczny na preferencyjnych warunkach; prowizja za udzielenie kredytu wyniesie 0 proc., o ile kredytobiorca skorzysta z ubezpieczenia na życie (jeśli nie zdecyduje się na tę opcję, prowizja wyniesie 0 proc.). RRSO w PKO Banku Polskim wyniesie przy tym 9,65 proc., a w PKO Banku Hipotecznym – 9,62 proc.

Dodatkowo mundurowi mogą również wziąć pożyczkę na preferencyjnych warunkach – prowizja za jej udzielenie wyniesie 7,99 proc., natomiast oprocentowanie zmienne – 11,99 proc. RRSO wyniesie 16,41 proc.

Lokata, limit odnawialny i darmowe Konto bez Granic

To zresztą nie wszystko, co bank przygotował dla pracowników służb mundurowych. Oprócz tego będą mogli oni założyć Konto bez Granic, a przez pierwsze 12 miesięcy nie będą ponosić opłat za jego prowadzenie. Otrzymają kartę wielowalutową  płatności zagranicznych i internetowych, a także możliwość darmowych wypłat za wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą – choć pod pewnymi warunkami.

Kolejnym punktem oferty specjalnej jest limit odnawialny dla pracowników służb mundurowych oraz „przejrzysta karta kredytowa”. Prowizja za udzielenie limitu (i to w wysokości do 150 tys. zł) wyniesie 1,5 proc. od kwoty udzielonego limitu; RRSO wyniesie jednak 23,97 proc. Z kolei jeśli chodzi o kartę kredytową, to przez pierwsze 12 miesięcy klient nie będzie ponosił kosztów jej obsługi.

Oprócz tego pracownicy służb mundurowych mogą założyć 3-miesięczną lokatę z oprocentowaniem w skali roku wynoszącym 4,5 proc. Minimalna kwota do umieszczenia na lokacie wynosi 1000 zł, ale – i to jest akurat warte uwagi – bank nie ustalił maksymalnej kwoty, którą można wpłacić na lokatę. Osoby, które chcą skorzystać z oferty (i są do niej uprawnione) muszą się jednak pospieszyć – na założenie lokaty mają czas do 30 czerwca 2023 r. Z pozostałej części oferty będzie można skorzystać aż do 31 stycznia 2024 r.

Oczywiście można dyskutować o tym, na ile oferta dla mundurowych faktycznie jest atrakcyjna – wątpliwości może budzić choćby oferta pożyczki. Z drugiej strony banki raczej rzadko przygotowują oferty dla określonych grup zawodowych, można zatem się zastanawiać, czy propozycja PKO BP zapoczątkuje nowy trend na rynku i wymusi na pozostałych bankach przygotowanie innych, specjalnych ofert.