- Bezprawnik -
- prawo-karne -
- Funkcjonariusze skarbówki zachowywali się jak przestępcy? Sprawa, która miała miejsce w Elblągu, może mieć drugie dno
Funkcjonariusze skarbówki zachowywali się jak przestępcy? Sprawa, która miała miejsce w Elblągu, może mieć drugie dno
Okazuje się, że sprawa funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, rzekomo uwięzionych we wnętrzu „kasyna” może mieć drugie dno. Ich zachowanie mogło przyczynić się do takiego, a nie innego rozwoju wydarzeń.

Napaść na funkcjonariusza w Elblągu
Jakiś czas temu opisaliśmy pewne zdarzenie, które miało miejsce w Elblągu (tam zastanawialiśmy się nad kwestią prawną rozpylaczy gazu). Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej weszli, w celu kontroli, do bezobsługowego lokalu. Podczas czynności automatycznie zablokowano drzwi, a z pojemnika, znajdującego się na ścianie w rogu pomieszczenia, zaczął ulatniać się gaz pieprzowy.
Funkcjonariusze musieli być hospitalizowani, toteż działanie wstępnie zakwalifikowano jako napaść na funkcjonariusza. Jak się okazuje, sprawa ma drugie dno. Funkcjonariusze mogli nie zachować się odpowiednio, toteż iż zachowanie faktycznie mogło wzbudzić podejrzenia operatora monitoringu, który również obsługiwał pojemnik z gazem.
Druga strona medalu
Kandydat na posła partii KORWiN, Sławomir Mentzen, prezentuje zupełne inną wersję wydarzeń. Wskazuje, że ten punkt nie był „kasynem” a terminalem/bankomatem, pozwalającym na handel kryptowalutami. Zawartość tzw. bitomatów (urządzeń do handlu kryptowalutami) była nieraz przedmiotem kradzieży, toteż właściciel obiektu zdecydował o wprowadzeniu dodatkowych zabezpieczeń. Jak relacjonuje na swoim facebookowym profilu Mentzen:
Kontrola zakończyła się wszczęciem postępowania w sprawie napaści na funkcjonariusza. Jeżeli powyższa wersja wydarzeń jest prawdziwa, to nie może być mowy o takiej kwalifikacji prawnej. Oczywiście kluczowe jest, czy obsługujący monitoring wiedział, że znajdujący się w środku mężczyźni są funkcjonariuszami skarbówki.
09.06.2026 17:27, Marcin Szermański
09.06.2026 15:54, Miłosz Magrzyk
09.06.2026 15:03, Joanna Świba

Oferują 20 zł za książkę, którą sami sprzedadzą za 200 zł na Allegro. Tyle tracisz, gdy korzystasz ze skupu
09.06.2026 14:11, Aleksandra Smusz
09.06.2026 13:22, Marcin Szermański
09.06.2026 12:32, Edyta Wara-Wąsowska
09.06.2026 11:47, Piotr Janus

Włamali się na posesję i ukradli napoje dla 60 zł z kaucji. Pilnujcie domów, bo to nowy cel złodziei
09.06.2026 11:13, Aleksandra Smusz
09.06.2026 10:20, Edyta Wara-Wąsowska

Voucher warty 100 zł za 90 zł to tylko jeden z przykładów. Na Allegro można kupić taniej bony do znanych sieci
09.06.2026 9:51, Aleksandra Smusz
09.06.2026 9:04, Edyta Wara-Wąsowska
09.06.2026 8:21, Miłosz Magrzyk
09.06.2026 7:35, Aleksandra Smusz

Dwa tygodnie bez chodzenia do Biedronki pozwoliły mi zaoszczędzić 150 zł. Mimo zakupów w prywatnym sklepie
09.06.2026 7:09, Aleksandra Smusz

Testament nie ochroni twojej firmy przed roszczeniami rodziny. Jest jednak skuteczniejsze rozwiązanie
08.06.2026 22:34, Rafał Chabasiński
08.06.2026 15:49, Mateusz Krakowski
08.06.2026 14:54, Joanna Świba
08.06.2026 14:02, Miłosz Magrzyk

Trzeba wydać już ponad 800 tys. zł za budowę stosunkowo niewielkiego domu. Mimo taniejących materiałów
08.06.2026 13:13, Edyta Wara-Wąsowska
08.06.2026 11:26, Edyta Wara-Wąsowska
08.06.2026 10:38, Piotr Janus
08.06.2026 9:42, Aleksandra Smusz
08.06.2026 8:57, Edyta Wara-Wąsowska
08.06.2026 8:14, Aleksandra Smusz
08.06.2026 7:33, Mateusz Krakowski
08.06.2026 7:08, Miłosz Magrzyk
07.06.2026 17:29, Jakub Bilski
07.06.2026 15:21, Rafał Chabasiński























