The Voice of Poland – jak wziąć udział w popularnym show TVP 2?

Codzienne Dołącz do dyskusji (1)
The Voice of Poland – jak wziąć udział w popularnym show TVP 2?

The Voice of Poland jest prawdopodobnie najpopularniejszym programem muzycznym w kraju, który zdołał sobie zaskarbić większą sympatię widzów, niż na przykład mocno promowany X-Factor. Nic zatem dziwnego, że wiele osób myśli o tym, by samemu stanąć przed trenerami i telewidzami. Jak wziąć udział w The Voice of Poland? 

Kwestie naszej drogi do sławy określa regulamin programu, który jest lekturą z gatunku tych „dłuższych” (ale bez przesady). Zasad nie określono na jednym plakacie, tylko na 17 stronach, które teraz specjalnie dla was streścimy i omówimy – tak, byście mieli podstawowy ogląd sytuacji i mogli zastanowić się nad dalszą ścieżką kariery muzycznej.

The Voice of Poland – jak wziąć udział?

Na wstępie należy zaznaczyć, że omawiamy zasady aktualnej edycji, która rozgrywa się w dniach od 15 maja 2017 r. (tak, tak – tak wcześnie) do 25 listopada 2017 r. i nie możemy Wam obiecać, że na przykład w 2018 roku nie dojdzie do diametralnych zmian w zasadach. Ale, jeśli już, to różnice pewnie będą nieznaczne.

Jednym z ciekawszych postanowień regulaminu, który otwiera nasz artykuł, jest kara umowna za coś, co w tradycji muzyki zostałoby po prostu nazwane rock’n’rollowym trybem życia. Telewizja Polska jest w tej materii mniej wyrozumiała i za rozmaite wpadki zapowiada karę umowną w wysokości 25 000 złotych:

Z uwagi na fakt, że Audycja i Konkurs są poważnym, komercyjnym
przedsięwzięciem wymagającym zaangażowania wielu podmiotów oraz
znacznych środków finansowych celem ich prawidłowego
przeprowadzania, stawienie się przez Uczestnika (…) pod wpływem
alkoholu, narkotyków, substancji odurzających, substancji
psychoaktywnych, leków psychotropowych lub innych (…) kary umownej na rzecz Producenta w wysokości 25.000,00 zł
(dwadzieścia pięć tysięcy złotych) (…).

Ech, gdzie się podziały stare, dobre czasy, gdy ktoś na scenie rozwalił gitarę…

https://www.youtube.com/watch?v=kcBLCtZ4kn4

Jest to dość ryzykowna transakcja, ponieważ małego kielonka na odwagę produkcja może nie wybaczyć, ale nam za udział w The Voice of Poland nie przysługuje żadne wynagrodzenie, na własny koszt się też dowozi, żywi i kwateruje.

Kto może wziąć udział w The Voice of Poland?

W The Voice of Poland może wziąć udział każda osoba fizyczna (tak, tak, jesteś osobą fizyczną, nawet jeśli przez całe życie nie miałeś stroju na W-F i odpisywałeś wtedy pracę domową od koleżanek), która ukończyła 16 lat, a jeśli naprawdę bardzo ładnie śpiewa – to w drodze wyjątku nawet 15, a jej rodzic lub inny opiekun ustawowy nie ma nic przeciwko. Oczywiście u osób pełnoletnich zgoda rodziny nie jest potrzebna, choć oczywiście warto się upewnić czy nasz start w programie nie poskutkuje na przykład wydziedziczeniem.

Na pierwszy casting, tzw. precasting, musimy zabrać dowód osobisty lub inny dokument tożsamości, a jeśli nie mamy 18 lat – musi o tym pamiętać też nasz opiekun. Niestety, osoby powiązane ze stacją lub producentem programu, a także ich rodzina, nie są uprawnione do startu w programie, więc z całą pewnością nie zobaczymy nigdy Michała Rachonia wykonującego „Wszyscy mamy źle w głowach”, a szkoda.

Jak wziąć udział w The Voice of Poland i o czym pamiętać?

Regulamin określa jeszcze wiele innych, ciekawych kwestii. Wskazuje na przykład, że nie powinniśmy prowadzić działań reklamowych lub kryptoreklamowych w czasie nagrań, więc założenie ulubionej koszulki z wielkim logiem Adidas może zostać źle przyjęte przez realizatora. Za to zgadzamy się, że stacja zmusi nas do lokowania i promowania tego i owego.

Nie specjalnie będzie nam też wolno konsumować swoją popularność w czasie udziału w konkursie, poprzez udział w wywiadach prasowych, telewizyjnych, odwiedzanie Kuby Wojewódzkiego, znalezienie sobie agenta, napisanie książki, prowadzenie i tym podobne. Chyba, że przyjdzie z tym do nas bezpośrednio ekipa The Voice of Poland.

Z tą świadomością możemy już zgłosić się do programu, a następnie czekać na pierwszy precasting produkcyjny, gdzie grupa specjalistów zdecyduje czy można pokazać nas trenerom. Szczegółowe zasady programu opisane są pod tym adresem.