No i pochwaliliśmy. BOŚ Bank wycofuje się z lokaty 7 proc.

Finanse Dołącz do dyskusji
No i pochwaliliśmy. BOŚ Bank wycofuje się z lokaty 7 proc.

Dosłownie wczoraj informowaliśmy, że BOŚ Bank ma świetną ofertę lokat i był to chyba pocałunek śmierci, bo już jej nie ma. 

Już wczoraj wspominaliśmy, że internauci mają problem z zapisaniem się na lokatę w Banku Ochrony Środowiska, ale nic nie zwiastowało, by bank tak szybko postanowił się wycofać ze swojej oferty.

Tymczasem tak właśnie się dzieje – EKOlokata promocyjna znika ze strony. Bank jednak zachowuje się w porządku i zapewnia, że każdy kto zdążył złożyć wniosek na tę bardzo interesującą ofertę, ostatecznie otrzyma taką lokatę zgodnie z ustaleniami. Nie panikujmy więc, jeśli jeszcze nie otrzymaliśmy potwierdzenia ze strony banku.

BOŚ Bank kończy z lokatą 7 proc.

Przypomnijmy, BOŚ Bank otworzył lokatę 7 proc., która na tle konkurentów wyróżniała się kilkoma parametrami. Po pierwsze – można ją było zawrzeć na zaledwie 3 miesiące. Po drugie – nie miała żadnych odgórnych parametrów co do liczby lokat, czyli mogliśmy tam ulokować nawet 3 miliony złotych (choć maksymalna kwota jednej lokaty mogła wynosić 500 000). Drugiej takiej oferty na rynku ze świecą szukać.

Ta lokata to jednak przeszłość, choć lakoniczny komunikat banku interpretuję nieco jako deklarację, że bank przerosły kwestie techniczne związane z obsługą tak dużej liczby nowych lokat, a nie koniecznie kwestie zbyt dobrej oferty od strony finansowej. Sam BOŚ Bank daje niejako do zrozumienia, że może wrócą z EKOlokatą, kiedy trochę się odkopią.

Są już lokaty 7,2 proc. i ogólnie raczej będzie dobrze*

Myślę, że koniec lokaty BOŚ Banku to zła wiadomość, ponieważ mieli absolutnie fenomenalne warunki wynikające z braku odgórnych limitów. Ale to nie jest tak, że dobre oferty lokaty już były, a teraz ponownie wracamy do oszczędzania za 30 zł miesięcznie.

W międzyczasie Bank Nowy wystartował już z lokatami 7,2%, natomiast nie oszukujmy się, że to tylko promocja instytucji o marginalnej rozpoznawalności – przy górnej granicy lokaty na poziomie 10 000 zł, majątku tam nikt nie zarobi.

Pozostaje mieć nadzieję, że również inne banki przekroczą niebawem barierę 7 i 8 proc. na lokatach, zwłaszcza, że RPP ogłosiła wysokość stóp procentowych i te znowu poszły w górę.

*z rosnącym oprocentowaniem lokat, naszej gospodarce już nic nie pomoże

Kalkulator lokat