Oferta lokat w BOŚ Bank zawstydziła mBank i jest tak dobra, że nie nadążają obsługiwać chętnych

Finanse Dołącz do dyskusji
Oferta lokat w BOŚ Bank zawstydziła mBank i jest tak dobra, że nie nadążają obsługiwać chętnych

Wczoraj wspominałem o niezłej ofercie lokaty w mBanku, ale BOŚ Bank podbił stawkę na praktycznie każdej płaszczyźnie. 

Z BOŚ Bank jest ten problem, że to stosunkowo mało popularny bank na tle swoich konkurentów. Natomiast już od jakiegoś czasu pozycjonuje się jako bank przyjazny ludziom zainteresowanym oszczędzaniem i lokowaniem pieniędzy w swoją przyszłość. Powszechnie znani są z organizowanych ostatnio promocji z niskimi prowizjami na rachunkach inwestycyjnych. Również ofertę lokat BOŚ Bank ma – w chwili gdy piszę te słowa – najlepszą na rynku.

Tak jak pisałem wczoraj, mBank ma – pod względem warunków – jedną z lepszych lokat na rynku, ale BOŚ Bank udoskonala ją pod każdym możliwym względem.

BOŚ Bank z jedną z najlepszych lokat na rynku

Po pierwsze – oprocentowanie. To wynosi już 7 proc., jeżeli zdecydujemy się na lokatę 3-miesięczną. Paradoksalnie – im dłuższa lokata, tym BOŚ Bank póki co deklaruje mniejsze oprocentowanie (5 proc. dla 6 i 12 miesięcy). Wczoraj liczyłem, że gdy już odejmiemy podatek Belki, od maksymalnej lokaty 200 000 tys. zł w mBanku zgarniemy w kwartał około 2200 złotych. W przypadku oferty BOŚ Banku byłoby to ponad 2800 zł.

Jednak tutaj dochodzimy do drugiej przewagi lokaty BOŚ Bank, a mianowicie limitu kwoty – ten wynosi aż 500 000 złotych dla jednej lokaty. Bank niewątpliwie wabi ludzi zamożnych ponieważ to nie wszystko – w odróżnieniu od chwalonej przeze mnie oferty mBanku, nie ma limitu lokat, które możemy założyć. Chcesz wrzucić 3 miliony złotych na lokatę o oprocentowaniu 7 proc.? Nie ma problemu, jedyne czego od ciebie oczekujemy, to rozbicia tego na 6 różnych lokat.

Popularność lokaty zaskoczyła sam BOŚ Bank?

Pewnego rodzaju wadą tej propozycji może być jednak jej popularność oraz wspomniana przeze mnie we wstępie niszowość BOŚ Banku. Podczas gdy PKO BP, Pekao, mBank, ING czy Santander każdego dnia muszą mierzyć się z milionami betatesterów w postaci swoich klientów, te mniej popularne banki mają często swoje przypadłości w postaci gorszej infrastruktury technicznej czy mniej sprawnych systemów obsługi klienta.

W mediach społecznościowych można więc natrafić na opinie, że oferta BOŚ Banku jest wprawdzie świetna, ale „kilka dni temu założyłem konto i nic się w tej kwestii nie wydarzyło, zero kontaktu ze strony banku”. „Jak się komuś uda założyć lokatę to niech da znać. Założyłem 2×3 i zero informacji, odzewu przez kilka dni.” – wtóruje na Twitterze Pan Juliusz.

Tym niemniej – problemy techniczne mogą być przejściowe, ale BOŚ Bank ma chyba najlepszą dziś ofertę na rynku.

Kalkulator lokat