Poczta CloudMail od nazwa.pl jest idealna dla przedsiębiorcy. Lepiej unikać darmowych skrzynek w popularnych domenach i postawić na personalizację oraz bezpieczeństwo

Firma Lokowanie produktu Prywatność i bezpieczeństwo Technologie Dołącz do dyskusji (160)
Poczta CloudMail od nazwa.pl jest idealna dla przedsiębiorcy. Lepiej unikać darmowych skrzynek w popularnych domenach i postawić na personalizację oraz bezpieczeństwo

CloudMail od nazwa.pl to rozwiązanie przygotowane z myślą o biznesie. Służbowa poczta elektroniczna musi spełniać szereg wymogów, tym bardziej, że w niektórych przypadkach stanowi główny kanał komunikacji. Warto o tym pamiętać wybierając rozwiązanie dla swojej firmy. 

CloudMail od nazwa.pl

Działalność firmy w Internecie musi opierać się na zaufanych rozwiązaniach technologicznych, które są dostarczane przez wyspecjalizowanych operatorów. Spółka nazwa.pl, lider technologiczny w tym zakresie, oferuje całe spektrum rozwiązań dla małego, średniego oraz dużego biznesu.

Podstawą działania przedsiębiorcy w sieci jest oczywiście domena internetowa i hosting. Nasz Partner posiada ogromne doświadczenie w branży. Od 1997 roku z usług nazwa.pl skorzystało już ponad milion klientów, a we wrześniu została wybrana firmą hostingową roku.

Te informacje są istotne, bowiem rozpoczynając działalność firmy w sieci należy mieć całkowitą pewność, że nasze dane są bezpieczne, a jakość świadczonych usług – przez wybranego przez nas operatora –  nie przeszkodzi w rozwoju przedsiębiorstwa, lecz go istotnie wspomoże.

Niewątpliwe każdemu aspektowi działalności firmy w Internecie można by poświęcić wiele czasu. W tym wpisie skupię się jednak na elemencie, który przez wielu jest niesłusznie bagatelizowany, czyli poczcie elektronicznej. W dobie darmowych skrzynek e-mail coraz więcej przedsiębiorców korzysta z bezpłatnych rozwiązań, co jest pewną oszczędnością, natomiast w odniesieniu do biznesu jawi się jako nie do końca rozsądne.

E-mail dla firmy – darmowe rozwiązanie czy płatne?

Adres e-mail w ogólnodostępnej domenie jest rozwiązaniem mało wiarygodnym. Wysyłając do klientów lub kontrahentów wiadomość e-mail w popularnej domenie, choćby gmail.com, z pewnością wzbudzi się uzasadnione podejrzenia co do bezpieczeństwa, bowiem może się wówczas wydawać, że to nie my wysyłamy wiadomość, a ktoś, kto próbuje się pod nas podszyć.

W wielu kręgach wysyłanie służbowej korespondencji z popularnych domen uchodzi za działanie samo w sobie niepoważne. Poczta elektroniczna we własnej domenie to zatem wizytówka, pewien prestiż, ale i możliwość konfiguracji.

Właśnie – konfiguracji. Administrowanie firmową pocztą e-mail jako taką, a nie konkretnym kontem, jest możliwe jedynie w wypadku dedykowanych rozwiązań. Taki system umożliwia daleko idącą personalizację. Pozwala to na tworzenie dowolnej bądź ograniczonej, w zależności od wykupionego pakietu, liczby adresów e-mail podpiętych pod firmową domenę. Poczta prezes@nazwafirmy.pl lub kontakt@nazwafirmy.pl? Żaden problem.

Odpowiednia konfiguracja pozwala także na personalizację w praktycznym wymiarze. Organizacja firmowej poczty w przejrzysty sposób usprawnia komunikację wewnątrz przedsiębiorstwa. Dodatkowe ułatwienia, jak ustawianie przekierowań, pozwalają na płynne działanie firmy nawet podczas urlopu czy zwolnienia dysponenta konkretnej skrzynki.

Zastosowań jest wiele – w wypadku dedykowanych rozwiązań przedsiębiorca może dopasować system do swoich potrzeb.

Dlaczego akurat nazwa.pl?

Firmowy e-mail od nazwa.pl to nawet 2 TB powierzchni dyskowej. Ponadto usługa jest realizowana w technologii chmury, korzystając z mocy obliczeniowej setek serwerów jednocześnie. Firma nazwa.pl jest jedynym dostawcą usług hostingowych świadczonych w technologii cloud w Polsce, co szerzej omawiałem we wpisie wyjaśniającym, czy warto korzystać z cloudhostingu.

cloud mail od nazwa pl zrzut ekranu
Tak prezentuje się ekran główny aplikacji webmail od nazwa.pl

Wszystkie zalety rozwiązań w chmurze dotyczą rzecz jasna także poczty elektronicznej. Chodzi tutaj o dynamiczne przydzielanie zasobów, skalowalność, czy – co wydaje się najważniejsze – bezpieczeństwo. Połączenia pomiędzy Centrami Danych i punktami wymiany ruchu internetowego opierają się na technologii światłowodowej, a duplikacja macierzy dyskowych pozwala na przywracanie funkcjonalności w razie awarii. Informacje zapisane w chmurze pozostają zawsze bezpieczne.

Znacznym ułatwieniem obsługi jest maksymalny rozmiar wysyłanej lub odbieranej wiadomości e-mail wynoszący aż 1 GB.

Maksymalny rozmiar wiadomości, a co za tym idzie – także załączonych do wiadomości plików, jest istotnym aspektem dla wielu użytkowników. Nie chodzi tutaj tylko o grafików i osoby zajmujące się obróbką wideo, ale w zasadzie o każdego przedsiębiorcę. Zawsze zdarzyć się może sytuacja, w której pojawi się konieczność wysyłki dużego pliku.

cloud mail od nazwa pl zrzut ekranu 2
Aplikacja pozwala m.in. na szczegółowe filtrowanie wiadomości

Zamiast w takich sytuacjach sięgać po darmowy hosting plików, dużo lepiej skorzystać z bezpiecznej poczty e-mail. Szczególnie, gdy chodzi o dane wrażliwe, na przykład zawierające tajemnicę przedsiębiorstwa.

Pakiety skrojone na miarę

CloudMail dzieli się na trzy warianty. Różnią się one funkcjonalnością i rzecz jasna ceną. W zależności od potrzeb wyróżnić można pakiety: dedykowany na początek CloudMail Start, wybierany najczęściej CloudMail Biznes i CloudMail Pro, który oferowany jest najbardziej wymagającym.

Niezależnie od wariantu, dostęp do poczty można uzyskać za pomocą webmaila, bezpłatnej aplikacji mobilnej na system Android oferowanej za pośrednictwem Google Play, bądź poprzez dowolny program pocztowy. CloudMail zapewnia oczywiście automatyczne kopie bezpieczeństwa, a także ochronę antywirusową i filtr spamu. Do pakietów Biznes i Pro dokupić można także dedykowany adres IP.

cloudmail od nazwa.pl mobilna
Tak z kolei wygląda aplikacja mobilna

Warto wspomnieć, że wszystkie oferowane pakiety zawierają rozwiązania wpływające na najwyższy poziom bezpieczeństwa. Użytkownicy korzystający z CloudMail i z domeny w nazwa.pl mają do dyspozycji m.in. serwery DNS Anycast, darmowy certyfikat SSL, DNSSEC, DNS over TLS, czy CAA. Serwery poczty pozwalają na wykorzystywanie szyfrowania także podczas przekazywania korespondencji tak, by była ona niemożliwa do przechwycenia. Na szczególną uwagę zasługuje udostępnienie SPF, DKIM i DMARC – mechanizmów uwierzytelniających wysyłkę wiadomości e-mail i niwelujących ryzyko podszywania się przez innych nadawców. Te nowatorskie i zaawansowane sposoby, niedostępne w takiej formie poza nazwa.pl, zapewniają nieporównywalną ochronę wiadomości e-mail, które przecież tak często zawierają informacje kluczowe dla prowadzonej działalności.

Użytkownicy mogą również korzystać z wbudowanej ochrony DDoS. Analiza ruchu sieciowego TCP/UDP/ICMP w czasie rzeczywistym pozwala na neutralizację zagrożeń. Warto też wspomnieć o zaporze Web Application Firewall, czy systemie Intrusion Prevention System, który jest realizowany za pomocą wyspecjalizowanych urządzeń sieciowych Fortinet i spina wszystkie powyższe pozwalając na efektywny monitoring pozwalający na szybkie wykrycie zagrożeń.

Ile to kosztuje?

CloudMail Start jest rozwiązaniem podstawowym. Pojemność dyskowa wynosi 100 GB, a do systemu podpiąć można jedną domenę i jedno konto e-mail. Rozwiązanie idealnie sprawdzi się u freelancerów czy przedsiębiorców, którzy wykonują działalność osobiście. To świetne wariant dla wszystkich tych, którzy z poczty elektronicznej nie korzystają za dużo, ale chcą mieć funkcjonalny kanał kontaktu. Cena – 60 zł netto/rok.

CloudMail Biznes to rozwiązanie standardowe. Pojemność dyskowa wynosi 500 GB, nie ma także limitu podpiętych domen i kont. W tym wariancie można zbudować cały firmowy system poczty elektronicznej. Takie rozwiązanie sprawdzi się u większości przedsiębiorców, którzy nie przesyłają dużych plików. Pakiet jest nieco droższy i kosztuje 200 zł netto/rok i 260 zł netto/rok w wypadku dokupienia dedykowanego adresu IP.

CloudMail Pro jest z kolei pakietem najbardziej zaawansowanym. Od rozwiązania CloudMail Biznes różni się pojemnością dyskową. W wariancie Pro jest to aż 1 TB z możliwością rozszerzenia go o dodatkowy 1 TB. Pakiet kosztuje 400 zł netto/rok, przy wykupieniu dodatkowej pojemności dyskowej – 700 zł netto rocznie. Przy chęci skorzystania zarówno z dodatkowej powierzchni dyskowej, jak i z dedykowanego adresu IP, roczny koszt wyniesie w sumie 760 zł netto.

Wpis powstał we współpracy z nazwa.pl