- Bezprawnik -
- Społeczeństwo -
- Koniec z piciem pod chmurką na bulwarach nad Wisłą w stolicy. Bo ludzie się tam gromadzą w za dużych grupach
Koniec z piciem pod chmurką na bulwarach nad Wisłą w stolicy. Bo ludzie się tam gromadzą w za dużych grupach
Władze Warszawy zdecydowały właśnie, że trzeba zawiesić przepisy pozwalające na legalne picie piwa na świeżym powietrzu nad Wisłą. Powód: ludzie gromadzili się na bulwarach i na Wybrzeżu Praskim w za dużych grupach. To na razie koniec z piciem pod chmurką, mimo tego że z dnia na dzień pogoda coraz bardziej temu sprzyjała.

Koniec z piciem pod chmurką nad Wisłą
Odpowiednią uchwałę podjęła dziś rada Warszawy. I bulwary, i nabrzeże od strony Pragi, staną się teraz tymczasowo miejscami, w których znów obowiązuje zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych. Wnioskował o to prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Jak mówił na konferencji prasowej, choć zdecydowana większość mieszkańców miasta zachowywała się odpowiedzialnie, to część z nich zbierała się właśnie na przykład nad Wisłą w większych grupach.
Warto dodać, że oficjalnie obowiązuje teraz zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób. Jednak zaleca się, by nie gromadzić się także w mniejszych grupach. Kontrowersji nie wywołują rodzinne spacery czy przejażdżki rowerem. O ile po pierwsze zachowujemy dystans, a po drugie robimy to małym gronie, najlepiej złożonym z domowników. Piwo nad Wisłą, szczególnie w większej ekipie, nie spełnia tych warunków.
Zaczęło się od Mariusza Szczygła
Sprawę ludzi gromadzących się nad Wisłą nagłośnił w środę znany dziennikarz i reportażysta Mariusz Szczygieł. Podczas spaceru nagrał film, w którym opowiedział co zobaczył idąc po bulwarach.
Redaktor Szczygieł swój filmik otagował między innymi hashtagiem #idioci. Nie stosowałbym tu jednak takich uogólnień. Fakt, wielu ludzi lekceważy podstawowe zasady i warto by pamiętali co trzeba robić, by uniknąć rozprzestrzeniania się wirusa. Nie powinniśmy jednak budować atmosfery, w której człowiek boi się wyjść z domu. Mamy takie czasy, że ponosimy wszyscy odpowiedzialność zbiorową. Zamiast nazywać innych idiotami, może po prostu podejdźmy do nich i wytłumaczmy coś, czego oni może sami nie wiedzą.
zobacz więcej:
05.06.2026 12:06, Edyta Wara-Wąsowska
05.06.2026 11:19, Piotr Janus
05.06.2026 10:31, Edyta Wara-Wąsowska
05.06.2026 9:57, Jakub Bilski
05.06.2026 9:21, Mateusz Krakowski
05.06.2026 8:37, Mateusz Krakowski
05.06.2026 7:44, Aleksandra Smusz

Mówi, że mieszkając z partnerem, oszczędza 2000 zł miesięcznie. Proste obliczenia pokazały, że się myli
05.06.2026 6:58, Aleksandra Smusz
04.06.2026 9:20, Joanna Świba
04.06.2026 8:33, Mateusz Krakowski
04.06.2026 7:53, Aleksandra Smusz
04.06.2026 7:07, Aleksandra Smusz
03.06.2026 15:43, Marek Śmigielski
03.06.2026 14:57, Joanna Świba
03.06.2026 14:09, Piotr Janus
03.06.2026 13:22, Rafał Chabasiński

Zapłacili fiskusowi 112 tys. zł przez jeden brakujący papierek. Trybunał przyznał im rację, a pieniędzy nadal nie ma
03.06.2026 12:31, Edyta Wara-Wąsowska
03.06.2026 11:42, Aleksandra Smusz
03.06.2026 10:47, Joanna Świba
03.06.2026 9:54, Edyta Wara-Wąsowska
03.06.2026 8:33, Edyta Wara-Wąsowska
03.06.2026 7:32, Miłosz Magrzyk
03.06.2026 6:44, Piotr Janus
02.06.2026 17:55, Mateusz Krakowski
02.06.2026 16:47, Aleksandra Smusz
02.06.2026 16:07, Marcin Szermański
02.06.2026 15:23, Mariusz Lewandowski
02.06.2026 15:19, Piotr Janus



























