Ślub w Bieszczadach jak w Las Vegas – polskie gminy idą z duchem czasu

Codzienne Rodzina Dołącz do dyskusji (327)
Ślub w Bieszczadach jak w Las Vegas – polskie gminy idą z duchem czasu

Jeśli ktoś nie ma jeszcze pomysłu na ślub, to bieszczadzka gmina nie tylko udostępni mu miejsce, ale również ułatwi załatwienie wszystkich formalności. Ślub w Bieszczadach jak ślub w Las Vegas? Szybko i tanio?

Ślub w Bieszczadach

Ślub w plenerze to dość interesująca propozycja, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Oryginalność, wyjątkowość i klimat miejsca potrafią „załatwić” całą ceremonię, czasami przyćmiewając nawet samych zainteresowanych. Zawarcie tej specyficznej umowy cywilnoprawnej w nieprzypadkowym miejscu, gwarantuje nie tylko popularne zdjęcia na facebooku, ale również wspomnienia na wiele lat.

W tym przypadku marketing jest jednak nieubłagany, a miejsc na wymarzony ślub przybywa. Idą z duchem czasu, pod ten trend postanowiła się podpiąć również gmina Ustrzyki Dolne, która wyszła z dość ciekawą ofertą.

Ślub z widokiem na połoniny

„Powiedz TAK w Bieszczadach” to wspólny projekt Nadleśnictwa i Gminy Ustrzyki Dolne. W którego ramach nowożeńcy będą mogli wypowiedzieć sakramentalne TAK w otoczeniu dzikiej bieszczadzkiej przyrody. A dodatkowo gmina pomoże im w zorganizowaniu całej ceremonii. Oferowane miejsce to punkt widokowy Holica, w paśmie Żukowa, z którego roztacza się widok na bieszczadzkie połoniny i zatokę Jeziora Solińskiego. Ponieważ założeniem projektu jest wychodzenie naprzeciw przyszłym małżonkom, proces rezerwacji miejsca i samej organizacji ślubu został ograniczony do minimum.

Oprócz standardowej procedury związanej z zawarciem ślubu cywilnego należy przesłać mailowo do Urzędu Stany Cywilnego w Ustrzykach Dolnych wniosek o rezerwacje terminu, na co najmniej dwa miesiące przed planowaną ceremonią. Po ustaleniu daty i godziny, na adres Nadleśnictwa należy przesłać wniosek o wyrażenie zgody na organizację ślubu cywilnego. Odbycie się ceremonii należy potwierdzić w urzędzie 7 dni przed jej terminem.

Ślub w plenerze

Koszt rezerwacji miejsca jest bezpłatny. Małżonkowie muszą ponieść jedynie opłatę za przyjęcie oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński poza urzędem stanu cywilnego – wynoszącą 1000 zł. A także opłatę skarbową za wydanie aktu małżeństwa w wysokości 84 zł.

Niestety, jeżeli ktoś z czytelników zdecyduje się na skorzystanie z oferty, musi pamiętać, że urząd zapewnia jedynie: godło, stolik i krzesła dla pary młodej i świadków. Cała reszta gości będzie musiała obserwować ceremonię na stojąco.
Na szczęście w ofercie jest również wynajęcie pobliskiej wiaty, w której można zorganizować przyjęcie weselne. Niestety nie wiadomo, jaki jest stan jej wyposażenia.