Kup sobie Polonię Warszawa. To nie żart, znak towarowy klubu na licytacji komorniczej

Gorące tematy Technologie Dołącz do dyskusji (24)
Kup sobie Polonię Warszawa. To nie żart, znak towarowy klubu na licytacji komorniczej

To chyba nauczka dla wszystkich tych, którzy cieszą się, że do ich ulubionego klubu przybył niedawno nieco ekscentryczny, ale rozrzutny inwestor. Polonia Warszawa to dziś obraz nędzy i rozpaczy. Dosłownie. 

Podczas, gdy Glasgow cieszy się Celtikiem i Rangersami, w okolicy Aten walczą ze sobą Olympiakos z Pireusu i Panathinaikos, stołeczna Legia raczej zawodzi oczekiwania kibiców i swoich właścicieli. Co gorsza, to raczej jedyna nadzieja Warszawiaków na wielki futbol w najbliższych latach, gdyż Polonia Warszawa została rozłożona na plecy.

Czytaj też: Ogłoszenie w Urzędzie Pracy: Lech Poznań zatrudni piłkarza, pensja 40 000 złotych miesięcznie

Za Polonią przemawia piękna tradycja, ale sam klub miał problemy ze stworzeniem sobie papierów na wielką piłkę. Nawet w ogromnej Warszawie, zdecydowana większość kibiców sympatyzuje z Legią. Pod koniec pierwszej dekady XXI wieku pojawiło się jednak dla Polonii światełko w tunelu, Janusz Wojciechowski ściągał do klubu nawet reprezentantów Polski.

Znak towarowy Polonii Warszawa

Z czasem jednak, w obliczu zniechęcenia się do profesjonalnej piłki Wojciechowskiego, klub przejął Ireneusz Król. Przejęcie prawdopodobnie miało jedynie na celu wyprowadzenie zawodników i licencji do Katowic, na co nie pozwoliły ograniczenia prawne. W obliczu tej sytuacji nowy właściciel stracił zainteresowanie futbolem. W wyniku złego zarządzania, a w pewnym momencie wręcz jawnych awantur inwestorskich, klub pogrążył się w chaosie.

Do tego stopnia, że ostatecznie m.in. na skutek braku wypłat dla piłkarzy nie otrzymał wymaganych licencji do gry w najwyższych klasach rozgrywkowych. Tylko dzięki inicjatywie najwierniejszych kibiców Czarnych Koszul, obecnie cień Polonii egzystuje gdzieś na granicy profesjonalnego futbolu, w III lidze. Za rychły powrót trzymam oczywiście kciuki, bo z Polonią w Ekstraklasie źle, ale bez Polonii… jeszcze gorzej.

Już niebawem odbędzie się licytacja komornicza herbu klubu, który został zajęty przed kilkoma laty m.in. w konsekwencji długów i zaległości w wypłatach dla piłkarzy. Licytacje komornicze to chleb powszedni, ale nieczęsto możemy na nich kupić znaki towarowe, zaś jeszcze rzadziej są to znaki towarowe renomowanych klubów piłkarskich. Znak towarowo-słowny „KSP Polonia 1911” i znak słowno-graficzny „1911 KSP Polonia” będzie można wylicytować już od 92 940 złotych, zaś wyceniane są przez fachowców na 123 920 złotych.

1698578

Licytacja odbędzie się że w dniu 07-03-2016 o godz. 10:00 pod adresem: Sąd Rejonowy dla Warszawy Żoliborza w Warszawie, ul. Kocjana 3 sala 1158, 01-473 Warszawa.

W licytacji udział wezmą również przedstawiciele samego klubu, starając się, by znak trafił w dobre ręce.

Fot. tytułowa: Zbigniew Luchciński / ksppolonia.pl, CC BY 2.0