Nest Bank dołącza do drugiego etapu wyścigu na lokaty, a konta oszczędnościowe w końcu w defensywie

Finanse Dołącz do dyskusji
Nest Bank dołącza do drugiego etapu wyścigu na lokaty, a konta oszczędnościowe w końcu w defensywie

Po chwilowym zatrzymaniu licytacji banków na oprocentowanie lokat, maszyna ruszyła ponownie. Lokata 8 proc. w Nest Bank wygląda bardzo obiecująco. Ale czy warto?

Kilka godzin temu na skrzynkę redakcyjną Bezprawnika wpłynęła wiadomość od Nest Banku, który hucznie świętuje nowe oprocentowanie lokat – wynosi ono już 8 proc. To swoją drogą ciekawy trend, ponieważ konta oszczędnościowe póki co stoją w miejscu. Może więc po raz pierwszy od dawna dylemat lokata czy konto oszczędnościowe naprawdę będzie miał sens, bo do tej pory konta nokautowały propozycje lokat.

Nest Bank ze swoją lokatą 8 proc. nie jest zresztą pierwszym, który podbił stawkę, bo już wcześniej zrobił to Getin Bank, a podwyżki dokonano też w Aliorze i Inbanku.

Lokata 8 proc. w Nest Bank – warunki

Podwyżka oprocentowania lokat w Nest Banku faktycznie jest podwyżką do 8 proc. w skali roku, ale to niestety kieszonkowe. A to dlatego, że propozycja dotyczy oszczędności na poziomie 20 000 złotych. Jeśli ktoś ma skromne oszczędności, to oczywiście – czemu nie. Pamiętajmy jednak, że w przypadku lokaty godzimy się na brak dostępu do tych pieniędzy przez pół roku (inaczej przepadną nam wypracowane odsetki).

Da nam to więc na czysto około 645 złotych w pół roku, czyli mniej więcej 108 złotych miesięcznie. Szału nie ma. Co więcej, oferta skierowana jest tylko do nowych klientów Nest Banku, więc dotychczasowi już z niej nie skorzystają.

Ba, by utrzymać atrakcyjne oprocentowanie 8 proc., trzeba spełnić szereg innych warunków: zapewniać miesięczne wpływy na Nest Konto w wysokości minimum 2000 zł, wykonać 3 dowolne płatności w każdym miesiącu trwania lokaty (BLIK, kartą debetową czy przelewy) oraz posiadać aktywne zgody marketingowe. „Oraz”, a więc wszystkie te warunki należy spełniać równocześnie. Dla 108 złotych miesięcznie.

Lokata 8 proc. w Nest Bank to nie wszystko

Nest Bank ma też lokaty dla już istniejących klientów banku, ale na wypadek, gdyby chcieli przenieść swoje pieniądze z innych instytucji finansowych. W takim wypadku od września podniesiono oprocentowanie do 6 proc. w skali roku w przypadku lokaty półrocznej i 6,25 proc. w skali roku w przypadku lokaty rocznej.

Zachęcamy do skorzystania z naszego kalkulatora lokat, który zamieszczamy poniżej. Narzędzie pomoże skonfigurować nasze indywidualne warunki i najlepiej dobrać ofertę w jednym z największych polskich banków.

Kalkulator lokat