Getin Bank daje już 8 proc. na lokacie. Na więcej mogą też liczyć klienci w Alior Banku i Inbanku

Finanse Dołącz do dyskusji
Getin Bank daje już 8 proc. na lokacie. Na więcej mogą też liczyć klienci w Alior Banku i Inbanku

Od pewnego czasu oprocentowanie lokat w bankach utrzymuje się na względnie stałym poziomie – tylko część banków decyduje się na jego podniesienie. Z tego względu każda nowa oferta może wydawać się interesująca dla klientów. Teraz możliwe będzie np. uzyskanie 8 proc. na lokacie w Getin Bank. Nowe, korzystniejsze oferty wprowadzają też Alior Bank i Inbank. 

8 proc. na lokacie w Getin Bank

8 proc. na lokacie w skali roku zaoferowało niedawno Credit Agricole (przy terminie zapadalności 270 dni). Teraz do grona banków oferujących 8 proc. na lokacie dołączył również Getin Bank. Na takie oprocentowanie klienci mogą liczyć w ramach flagowego produktu oszczędnościowego banku, czyli 12-miesięcznej Lokaty na Nowe Środki. Co więcej, Getin Bank nie wymaga zakładania konta osobistego; można też założyć pięć lokat, przy czym limit wpłaty na jednej wynosi 180 tys. zł. Propozycja wydaje się zatem więcej niż sensowna, choć wielu klientów może obawiać się lokowania środków w Getin Banku ze względu na skomplikowaną sytuację instytucji. Warto jednocześnie dodać, że dostępna jest również 6-miesięczna lokata na 7,5 proc. w skali roku oraz lokata 4-miesięczna na 6,5 proc. w skali roku.

Co ciekawe, Getin Bank zdecydował się też podnieść oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Przy środkach do 200 tys. zł można liczyć na oprocentowanie konta w wysokości 7,5 proc. w skali roku. Jeśli ktoś chce trzymać na koncie oszczędnościowym w Getin Bank większe środki, musi liczyć się z nieco niższym oprocentowaniem (7 proc. w skali roku do kwoty 400 tys. zł). Oferta – zarówno w przypadku lokaty i konta – jest jednak czasowa.

Więcej oferują też Alior Bank i Inbank

8 proc. na lokacie w Getin Bank to tylko jedna z najświeższych ofert. Od 14 września obowiązuje też nowe, wyższe oprocentowanie w Alior Bank. Na Lokacie Mobilnej (na 100 dni) oprocentowanie będzie wynosić 7 proc. w skali roku. Na lokatę można wpłacić jedynie do 50 tys. zł. Dodatkowo warunek jest taki, że z oferty mogą skorzystać klienci, którzy po raz pierwszy aktywują aplikację mobilną banku. Na oprocentowanie 7 proc. w skali roku mogą liczyć też osoby, które założą Konto Mega Oszczędnościowe. Warto jednak zaznaczyć, że klienci muszą przy tym spełnić dodatkowe warunki (np. zapewnić na konto odpowiednią wysokość wpływów na konto osobiste itd.).

Warto również wspomnieć o lokacie w Inbanku. Na kwartalnej Lokacie lojalnej po spełnieniu odpowiednich warunków można liczyć na oprocentowanie w wysokości 7 proc.; na lokacie półrocznej – 7,5 proc. Z kolei na kwartalnej Lokacie standardowej – na oprocentowanie 6,90 proc. w skali roku, a na półrocznej – 7,40 proc.