Mam kredyt frankowy, ale boje się, że bank wyciągnie wobec mnie konsekwencje, jeśli zacznę proces

Finanse Dołącz do dyskusji (130)
Mam kredyt frankowy, ale boje się, że bank wyciągnie wobec mnie konsekwencje, jeśli zacznę proces

Wielu kredytobiorców uważa, że banki to potężne instytucje i trudno z nimi wygrać. Jednak ostatnie orzecznictwo sądów polskich pokazuje, że nawet wynajęcie największych kancelarii i ogromne nakłady finansowe nie przekładają się na sukcesy w procesach, jeśli prawo stoi po drugiej stronie sporu. 

Wiele osób boi się występować na drogę sądową przeciwko bankowi, bo przecież ma hipotekę na nieruchomości. Bo przecież kredyt będzie trwał jeszcze 20 lat. Ale banki poza tym, że mają w pewnym sensie uprzywilejowaną pozycję w systemie finansowym, to mają również szereg obostrzeń. W niemal wszystkich umowach frankowych znajdują się dokładne zapisy, pod jakimi warunkami bank może wypowiedzieć umowę kredytu.

Sprowadza się to na ogół do niespłacania rat. Jeśli tak zrobicie – bank zapewne wypowie umowę, niezależnie od tego, czy został pozwany czy nie. Żaden dobry prawnik nie doradzi nagłego zaprzestania spłat, jeśli oczywiście kredytobiorca jest w stanie je regulować. Nie ma się więc czego bać. Bank nie może po prostu wypowiedzieć umowy. Jeśli tak zrobi – jego powództwo przeciwko i tak byłoby bezzasadne. O takich przypadkach zresztą nie słyszeliśmy.

Trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek inne konsekwencje. Poza tym instytucja – jak to instytucja – nie ma uczuć i nie czuje się urażona wszczęciem procesu. Informacja o procesie nie zatrzęsie zarządem banku i nie spowoduje wdrożeniem akcji skierowanej przeciwko pozywającemu. Fakt wszczęcia postępowania po prostu nic nie zmieni w relacji z bankiem. Każdy ma prawo bronić swoich praw i wymiar sprawiedliwości to gwarantuje.

Kontakt z naszymi ekspertami

Współpracujemy z warszawskimi prawnikami, adwokatami i radcami prawnymi, którzy mają doświadczenie oraz sukcesy w sprawach frankowych.

[contact-form-7 id=”1246″ title=”Kontakt z nami”]

DOKUMENTY POTRZEBNE DO PRZEPROWADZENIA BEZPŁATNEJ ANALIZY

W odpowiedzi na formularz kontaktowy będziemy potrzebowali dodatkowych informacji. Warto przygotować je jeszcze wcześniej:

  1. Skan umowy kredytu (najlepsza opcja)
  2. Ewentualnie możecie Państwo wysłać następujące dane:
  • nazwę banku,
  • wysokość udzielonego kredytu,
  • datę zawarcia umowy kredytu,
  • okres kredytowania,
  • marża Banku.

ANALIZA UMOWY:

  1. Jest bezpłatna.
  2. Otrzymujecie ją Państwo w ciągu 2 dni roboczych od momentu przesłania skanu umowy kredytu lub niezbędnych do przeprowadzenia analizy danych.
  3. W analizie proponujemy Państwu możliwe warianty dochodzenia roszczeń względem banku, tj. wariant dot. nieważności umowy kredytu albo jej odfrankowienia (kredyt złotowy oprocentowany LIBOR-em i marżą banku).
  4. Analiza zawiera informację na temat orientacyjnych wysokości Państwa roszczeń względem banku (w zależności od wariantu).

Wpis we współpracy z Unilegal sp. z o. o.