Polscy internauci robią zrzutkę na kampanię o niemieckich obozach śmierci

Gorące tematy Państwo Dołącz do dyskusji (15)
Polscy internauci robią zrzutkę na kampanię o niemieckich obozach śmierci

Dzięki serwisowi crowdfundingowemu zbierane są pieniądze na akcję dotyczącą błędnego używania nazwy „polskie obozy śmierci”.

W mediach co jakiś czas przewijają się informacje dotyczące pomyłek, które zdarzają się politykom, celebrytom, a nawet dziennikarzom. Chodzi o niemieckie obozy śmierci z II Wojny Światowej, które nieznający historii lub przeinaczający fakty nazywają nieprawidłowo i krzywdząco dla naszego kraju, polskimi. Statystyki twierdzą, że MSZ interweniował w tej sprawie ponad 600 razy w ciągu ostatnich 6 lat.

Aby zapobiegać takim nieprawdziwym określeniom, polscy internauci zorganizowali akcję, w której chcą przygotować plakaty wyjaśniające jednoznacznie kwestię nazewnictwa obozów, w których podczas II Wojny Światowej niemieccy żołnierze i obywatele III Rzeszy mordowali niewinnych ludzi.

Dzięki pomocy wolontariuszy-grafików chcą stworzyć plakaty, które każdy będzie mógł pobrać, wydrukować i rozwiesić. Będą one wykonane w różnych językach, dzięki czemu będzie można ich użyć w wielu różnych krajach. Organizatorzy akcji ogłoszą też konkursy, dzięki którym internauci będą mogli przygotować swoje wersje grafik, które znajdą się na plakatach.

Dodatkowym działaniem będzie także wyszukiwanie firm, które nieodpłatnie lub za symboliczne pieniądze udostępnią powierzchnie reklamowe i billboardy, na których zawisną plakaty akcji. Dzięki akcji crowdfundingowej na portalu zrzutka.pl zbierają pieniądze na sfinansowanie akcji. Każdy, kto czuje, że chciałby wspomóc akcję swoimi pieniędzmi, zachęcany jest nawet do symbolicznych wpłat. Część przygotowanych przez internautów grafik można zobaczyć na tej stronie.

Masz problemy związane z przekręcaniem i nieodpowiednim użytkowaniem nazwy Twojej firmy lub szkalowaniem dobrego imienia przodka, państwa czy religii i chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z serwisu zrzutka.pl i wykop.pl