Jest już lokata 7,2%, ale szczerze mówiąc żal zostawiać za te warunki dane osobowe

Finanse Dołącz do dyskusji
Jest już lokata 7,2%, ale szczerze mówiąc żal zostawiać za te warunki dane osobowe

Pojawiła się już pierwsza lokata 7,2 proc. w skali roku, ale mówiąc szczerze szkoda na nią czasu. 

Oferuje ją Bank Nowy S.A., o którym musiałem sobie w ogóle doczytać co to za instytucja. No i cóż, jego historia wygląda tak, jak jego strona internetowa. Szału nie ma. Oczywiście ktoś powie „ale czym ty się przejmujesz, jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny”. No może i jest, tak jak jest ubezpieczenie na życie, ale mimo wszystko wolałbym z niego nigdy nie korzystać.

Lokata 7,2% w Banku Nowym – czy warto?

Pytanie brzmi, czy w ogóle warto ryzykować, ponieważ warunki lokaty w Banku Nowym może i dobrze wyglądają w warunkach medialnych nagłówków, ale w rzeczywistości trochę szkoda zachodu. To nie jest tak fajnie, jak w przypadku lokaty mBanku, nie wspominając już nawet o BOŚ Bank, którego oferta lokat 7 proc. była tak dobra, że aż ją szybko wycofali. Chcę wierzyć, że z powodu nadmiaru chętnych i technicznych problemów związanych z obsługą nowych rachunków, a nie definitywnie.

Bank Nowy S.A daje jeszcze więcej, bo aż 7,2% w skali roku. Przypominam, że jak liczyliśmy zysk netto (ten po podatku Belki) to w przypadku 5,5% mBanku od kwoty 200 000 zł w 3 miesiące zarabialiśmy około 2200 zł. W Banku Nowym byłoby to aż 2900 zł. Tyle tylko, że takiej lokaty nie założymy.

Na lokatę Banku Nowego S.A. szkoda czasu

A oto dlaczego. Lokatę mogą założyć tylko nowi klienci (z tym akurat nie będzie problemu), można ją założyć na czas 1 miesiąca (to też akurat w porządku), natomiast wpłacić możemy maksymalnie… 10 000 złotych. To jest 48 złotych zysku netto w miesiąc. Dajcie spokój – szkoda oddawać dane osobowe zupełnie nowej instytucji.

Tym bardziej, że można sobie spalić lokatę 3-miesięczną, która jest o wiele sensowniejsza. Tutaj z Mamy oprocentowanie 6,8% w skali roku, lokata jest na 3 miesiące, a maksymalnie w 4 lokatach możemy ulokować łącznie 400 000 złotych. To już prawie wyrównuje ofertę BOŚ Bank. Pamiętajmy jednak, że jest to oferta tylko dla nowych klientów Banku Nowego S.A., a o niej paradoksalnie o wiele ciszej w mediach. No bo jednak 7,2% lepiej wygląda w nagłówkach.

Kalkulator lokat