mBank daje nawet 2200 złotych w 3 miesiące

Finanse Dołącz do dyskusji
mBank daje nawet 2200 złotych w 3 miesiące

mBank ma jedną z najlepszych – w mojej ocenie – ofert lokat na rynku. 

Nie znaczy to oczywiście, że jest ona jakaś przesadnie wyśmienita, ale analizując warunki lokat, które pojawiają się w polskich bankach, mBank wybija się na plus. Niezły jest Pekao, w porządku PKO BP, mnie osobiście bardzo podoba się jednak oferta mBanku i już tłumaczę dlaczego.

Na samym wstępie zaznaczę, że nie jest to artykuł sponsorowany. Po prostu lokaty świetnie nam się czytają, a ja też czuję się w obowiązku podrzucać naszym czytelnikom od czasu do czasu nowinki ze świata polskiej bankowości. Nie dalej jak rano, pisałem o mSzafir w ofercie Banku Pekao.

Sami natomiast oceńcie czy mój punkt widzenia jest słuszny, a czy „entuzjazm” na pewno przesadzony. Otóż mBank podniósł oprocentowanie swojej lokaty na 5,5% dla klientów mKonto Intensive lub 5,25% dla klientów standardowych rachunków. To podbicie stawki, która jeszcze kilka dni temu wynosiła kolejno 4,8% i 4,5%.

mBank z bardzo fajną ofertą lokaty

Uważam, że to jedna z najlepszych ofert na rynku. Swoje przekonanie opieram na tych trzech parametrach: jest to lokata na zaledwie 3 miesiące. Uważam, że przy tych podwyżkach stóp procentowych, lokaty sięgające 7-8 proc. są generalnie tylko kwestią czasu i nie wiem czy jest sens dziś na długo zamrażać pieniądze w długoterminowych lokatach. Po drugie – górny próg lokaty w mBanku to „aż” 200 000 złotych. Piszę aż, bo wprawdzie na rynku są hojniejsze oferty lokat, ale często z sufitem ustawionym na poziomie „zaledwie” 50 000 złotych.

Ja oczywiście mam świadomość, że te lokaty w polskich bankach to nadal taka zabawa w oszczędzanie, trochę jak szkolne SKO. Nawet lokata w mBanku ma dość poważne ograniczenie, ponieważ dotyczy wyłącznie środków, które dotąd nie trzymaliśmy w tym banku. A więc jeśli ktoś jest lojalnym klientem, korzysta tylko z ich usług i właśnie tam trzyma wszystkie swoje pieniądze – ma pecha, lokaty na tych warunkach nie otworzy.

Tym niemniej 5,25-5,5% na 3 miesiące do 200 000 złotych to świetna oferta i jedna z najlepszych na rynku, nawet jeśli powszechnie widujemy już takie z lepszym oprocentowaniem. Taka lokata, już po odliczeniu podatku Belki, powinna zarobić dla nas około 2200 złotych w jeden kwartał.

Kalkulator lokat