Fenomenalne wieści! Klienci mBanku zapłacą od tego roku o połowę mniejszy podatek

Biznes Finanse Podatki Dołącz do dyskusji
Fenomenalne wieści! Klienci mBanku zapłacą od tego roku o połowę mniejszy podatek

Od 18 października mBank zaczął stosować obniżoną stawkę podatku od dywidend z amerykańskich instrumentów finansowych – 15% zamiast dotychczasowych 30%.

Jest to znacząca zmiana dla polskich rezydentów podatkowych, którzy stanowią znaczną część klientów banku. Ta zmiana, będąca wynikiem wewnętrznych działań mBanku, nie wymaga od klientów składania dodatkowych formularzy ani wizyt w placówkach, co stanowi istotne ułatwienie.

Maksymilian Skolik, dyrektor biura maklerskiego mBanku, podkreśla, że jest to rozwiązanie długo oczekiwane przez klientów. To prawda, bo do tej pory inwestowanie w zagraniczne spółki dywidendowe wydawało się trochę nieopłacalne. Niektóre konkurencyjne domy maklerskie miały już ten temat przepracowany, a teraz do tego grona dołącza mBank.

Inwestowanie dywidendowe właśnie nabrało dodatkowego sensu

Obniżenie stawek podatkowych umożliwia większości klientów automatyczne korzystanie z nowych, preferencyjnych stawek. To udogodnienie może stanowić ogromną zachętę do inwestowania na rynkach zagranicznych, dając możliwość dywersyfikacji portfela inwestycyjnego i uczestniczenia w globalnych trendach. Koniecznie pochwalcie się w komentarzach, czy macie na oku jakieś amerykańskie spółki dywidendowe. Czy stawiacie na amerykańskich dywidendowych arystokratów, czy jednak bardziej urzeka was urok spółek technologicznych, które nie wypłacają tak chętnie dywidendy.

Dodatkowo, do 8 grudnia obowiązywała w mBanku promocyjna stawka prowizji minimalnej od zleceń na amerykańskie akcje – tylko 5 zł. Ta promocja, zrównująca prowizję minimalną z tą na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, otwiera drzwi dla inwestorów, którzy dotąd nie angażowali się w rynki zagraniczne. Umożliwia to klientom składanie mniejszych zleceń, co może zachęcić ich do eksplorowania nowych możliwości inwestycyjnych. Niestety przegapiliśmy tego newsa w terminie obowiązywania promocji, ale nadal uważamy, że jest to bardzo ważna informacja dla polskich inwestorów.

Ten strategiczny ruch mBanku ma potencjał do zmiany krajobrazu inwestycyjnego w Polsce

Obniżenie podatków i uproszczenie procesu inwestowania na amerykańskiej giełdzie może przyciągnąć nową grupę inwestorów, zainteresowanych rynkami zagranicznymi. Jest to krok w kierunku globalizacji polskiego rynku finansowego, co może przynieść długoterminowe korzyści zarówno dla inwestorów, jak i dla samego mBanku.

Podjęte przez mBank działania w zakresie zmiany stawek podatkowych i prowizji są wyraźnym sygnałem, że polski sektor bankowy dostrzega i reaguje na potrzeby współczesnych inwestorów. Takie inicjatywy nie tylko ułatwiają dostęp do globalnych rynków, ale także zachęcają do większej aktywności inwestycyjnej, co jest korzystne zarówno dla klientów, jak i dla samego sektora finansowego.