ecommerce Zakupy

Użytkownicy Allegro Smart mają powody do niezadowolenia. Usługa będzie droższa już od października

Użytkownicy Allegro Smart mają powody do niezadowolenia. Usługa będzie droższa już od października

Na początku miesiąca Allegro miało dla swoich klientów miłą niespodziankę w postaci obniżenia cen za najmniejsze przesyłki. Teraz jednak polski gigant e-commerce ma dla użytkowników znacznie gorsze wiadomości. Popularny pakiet Allegro Smart będzie droższy – i to blisko o 40 proc.

Pakiet Allegro Smart będzie droższy. I to prawie o 40 proc.

Na początku września Allegro zdecydowało się na wprowadzenie nowego rodzaju przesyłek. Allegro Mini Przesyłka kosztuje jedynie 3,99 zł (czyli ponad dwukrotnie mniej, niż standardowa przesyłka). Warunek jest jednak taki, że przesyłka nie przekracza określonych rozmiarów i wagi. Dodatkowo, co ciekawe, realizacją Allegro Mini Przesyłek zajmuje się… Poczta Polska.

Teraz jednak Allegro ma dla swoich klientów znacznie gorszą wiadomość. Okazuje się bowiem, że pakiet Allegro Smart będzie droższy – i to znacząco. Allegro poinformowało, że już od 16 października miesięczny koszt pakietu umożliwiającego darmową dostawę z Allegro wzrośnie z 10,99 zł do 14,99 zł. Tym samym, jak zauważa „Fakt”, podwyżka wyniesie prawie 40 proc.

Jak można przeczytać w komunikacie na stronie Allegro,

Jeśli masz miesięczną usługę Allegro Smart!, wykupioną przed 16 października, przed godziną 9:00 – nic się dla Ciebie nie zmieni do zakończenia opłaconego przez Ciebie miesiąca. Zmiany będą dotyczyły tylko nieopłaconych miesięcy.

Należy też podkreślić, że subskrypcja nie będzie odnawiana automatycznie; użytkownik zostanie poinformowany o zmianie cen Allegro Smart i będzie mógł zdecydować, czy mimo to chce odnowić subskrypcję.

Dobra wiadomość jest natomiast taka, że o ile drożeje miesięczna subskrypcja, o tyle na niezmienionym poziomie pozostaje cena pakietu rocznego – Allegro Smart nadal będzie kosztować 59,90 zł. Można się zatem spodziewać, że po podwyżce cen znacząco wzrośnie właśnie popularność rocznej subskrypcji. Dodatkowo, jak informuje Allegro, można łatwo zmienić subskrypcję miesięczną na roczną – jeśli do zakończenia usługi Allegro Smart pozostało maksymalnie 15 dni, użytkownik może dokonać takiej zmiany od razu. Nieco trudniej będzie, gdy do zakończenia usługi pozostało więcej niż 15 dni; w takiej sytuacji konieczne będzie najpierw zrezygnowanie z wykupionego Allegro Smart.

To kolejna podwyżka ceny pakietu Allegro Smart

Warto jednocześnie przypomnieć, że niecały rok temu – w listopadzie 2022 r. – Allegro również zdecydowało się na podwyżkę cen. Wtedy podrożała główna subskrypcja roczna Allegro Smart (z 49 na obecne 59,90 zł). Oprócz tego podniesione zostały też ceny rocznej subskrypcji Allegro Smart Student.

Biorąc jednak pod uwagę utrzymującą się, wysoką inflację, podwyżka cen nie jest niczym zaskakującym – podobnie zresztą jak w przypadku innych firm działających w branży zakupów internetowych.