ecommerce Zakupy

Przesyłki z Allegro wreszcie będą tańsze. Ale tylko niektóre, a w dodatku przywiezie je Poczta Polska

Przesyłki z Allegro wreszcie będą tańsze. Ale tylko niektóre, a w dodatku przywiezie je Poczta Polska

Allegro ma niespodziankę dla swoich klientów. Platforma zdecydowała się na wprowadzenie nowego rodzaju tańszych przesyłek. Co ciekawe, dostarczać je będzie… Poczta Polska.

Tańsze przesyłki z Allegro. Ale pod pewnymi warunkami

Jakiś czas temu Allegro zdecydowało się na podniesienie cen. Zdrożała m.in. roczna subskrypcja Allegro Smart – z 49 na 59,90 zł. Oprócz tego firma podniosła też ceny rocznej subskrypcji Allegro Smart Student (z 39 na 49,90 zł) i zmieniła minimalne kwoty zakupów od jednego sprzedającego, gwarantujące bezpłatną dostawę. Obecnie aby nie płacić za przesyłkę do automatów paczkowych i punktów dostawy trzeba zrobić zakupy za minimum 45 zł (wcześniej było to 40 zł), natomiast w przypadku przesyłek kurierskich kwota ta wzrosła aż do 65 zł (przy czym wcześniej również było to 40 zł). Zmiany w cenniku zaczęły obowiązywać w drugiej połowie listopada.

Teraz jednak Allegro ma dla klientów znacznie lepsze informacje. Okazuje się bowiem, że firma wprowadza nowy rodzaj przesyłek. Mowa o usłudze „Mini Przesyłka”, w ramach której będzie można wysyłać i odbierać niewielkie paczki.

Obecnie dostawa do automatu paczkowego Allegro kosztuje 8,99 zł. Allegro Mini Przesyłka będzie kosztować jednak ponad dwukrotnie mniej – bo jedynie 3,99 zł. Warunek jest jednak oczywisty – paczka nie będzie mogła przekraczać konkretnych wymiarów i wagi. Maksymalny wymiar przesyłki wynosi 32,5 cm x23 cm x 2 cm; waga przesyłki nie będzie mogła natomiast przekroczyć 0,5 kg. Tym samym w ramach Allegro Mini Przesyłki będzie można nadać i odebrać np. biżuterię czy inne, niewielkie i lekkie przedmioty.

Co istotne, osoby, które posiadają wykupioną subskrypcję Allegro Smart, skorzystają z nowej usługi bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Realizacją przesyłek zajmie się… Poczta Polska

To, co jest ciekawe, to fakt, że Allegro Mini Przesyłki będą dostarczane do klientów przez… Pocztę Polską. Przesyłkę należy nadać albo w placówce Poczty Polskiej, albo przekazać ją kurierowi – z wcześniej wygenerowaną i naklejoną na paczkę etykietą. Przesyłkę można nadać poprzez narzędzie „Wysyłam z Allegro” lub „API Wysyłam z Allegro”. Należy jednak najpierw uruchomić usługę Allegro Mini Przesyłka; aby to zrobić, sprzedający musi w ustawieniach przejść do cennika i wybrać opcję „wysyłam z Polski oraz do Polski”, a następnie w sekcji „Rozliczasz się z Allegro” zaznaczyć opcję „Allegro Mini Przesyłka”.

Maksymalny czas dostawy ma wynieść 3 dni robocze; kupujący może też śledzić przesyłkę albo za pośrednictwem Allegro, albo Poczty Polskiej.