Wiadomości TVP po angielsku to naprawdę kiepski pomysł

Na wesoło dołącz do dyskusji (120) 27.02.2018
Wiadomości TVP po angielsku to naprawdę kiepski pomysł

Udostępnij

Joanna Buchwałd-Musińska

Od wczoraj na TV Polonia rozpoczęła się emisja Wiadomości TVP po angielsku, z udziałem lektora. Czy TVP stanie na wysokości zadania, czy ośmieszy się na miarę legendarnych już pasków TVP Info?

Świat według Piastów

TVP pod dowództwem Jacka Kurskiego przechodzi trudny okres. Począwszy od zakończenia współpracy ze znanymi i lubianymi dziennikarzami, przez odmowę relacji z finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, po kuriozalnie żenujący Festiwal w Opolu. Niemal wszystko czego podjęła się w ostatnim czasie dotknięta „dobrą zmianą” TVP odbijało się na widzach czkawką. Dla niewdzięcznych telewidzów perłą przed wieprze miał okazać się pierwszy serial historyczny TVP „Korona Królów”. Stanęło na wieprzach – niskobudżetowy serial stał się farsą, dowcipnie parafrazowaną przez internautów „Świat według Piastów”.

Wiadomości TVP po angielsku

Jeśli wierzyć w konsekwencję prezesa Kurskiego, wszystko wskazuje na to, że teraz telewizja publiczna zagra na świecie „Wiadomościami”. TVP podjęła bowiem decyzję o transmisji „Wiadomości” z lektorem. Ma to być ułatwienie dla osób nie posługujących się na co dzień językiem polskim. Czy rzeczywiście „Wiadomości” TVP po angielsku to dobry pomysł? Opinie co do słuszności tego przedsięwzięcia są podzielone. Jedni uważają, że pogorszy to i tak mocno – ostatnimi czasy – nadwyrężony wizerunek Polski na świecie, inni – że w końcu nastąpi alternatywny dla „lewackich kanałów informacyjnych” przepływ rzetelnych informacji.

Kompromitujące paski TVP

Po kompromitujących paskach TVP trudno uwierzyć, żeby telewizja publiczna zrealizowała swoją misję bez uszczerbku na wizerunku kraju na świecie. Przypomnijmy ciekawsze informacje z pasków TVP Info: „Totalna porażka totalnej opozycji”, „Platforma Obywatelska niezadowolona ze wzrostu znaczenia Polski na świecie”, „Brutalny atak wokalisty U2 na Polskę”, czy „Barbarzyńcy znów próbowali zakłócić modlitwę za ofiary katastrofy” – trudno nie odnieść wrażenia, że po drugiej stronie siedzi szympans z popularnym, internetowym generatorem pasków TVP.

TVPiS

Zwolennicy panującej władzy przekonują, że wiadomości TVP po angielsku to pierwsze, rzetelne źródło informacji w konfrontacji z wrogą stacją TVN. Miejscami przerysowane, napompowane do granic absurdu i politycznie nieobiektywne informacje nie powinny jednak stanowić części przekazu telewizji – bądź co bądź – publicznej. Skoro likwidacja TVP nie wchodzi jednak w grę, pozostaje nam trzymać kciuki. Jak będzie w praktyce, czas pokaże.

Wiadomości TVP po angielsku będą transmitowane w TVP Polonia o godzinie 2. Jednocześnie Wiadomości w oryginalnej wersji z językiem polskim nadawane będą niezmiennie o godzinie 20 oraz 0:15 w TVP Polonia. Od marca TVP planuje uruchomić serwis informacyjny w języku angielskim.

120 odpowiedzi na “Wiadomości TVP po angielsku to naprawdę kiepski pomysł”

  1. Lepsza głupia telewizja niż żadna. Chociaż najlepsza byłaby specjalna telewizja nastawiona na zagranicę. Ale na to liczyć chyba nie ma co.

  2. A czamu zly pomsyl

    Pani prezenterka bierze 50tys. miesiecznie za swoja prace, ufam ze zna angielski jak prawie native.

  3. Byłem kiedyś na wystąpieniu producenta „Sali samobójców” w kawiarni. Mówił, że polskie kino, nie może mieć superprodukcji bo widownia jest tylko polska i kilka milionów jakie miała budżetu Bitwa Warszawska, to jest maks co może się zwrócić. Bardzo mnie to dziwi, wiedzą jaka jest przyczyna, ale dalej uparcie brną w tym, że polski film musi być w języku polskim.

  4. Wystarczy że TVP będzie choć trochę mniej stronnicza niż autorka tego wpisu to będzie dało radę obejrzeć.

  5. Autorko.Pozwolę sobie z Panią KOMPLETNIE nie zgodzić. TVP powinna być produktem eksportowym.Absolutnie się do tego nadaje. Najlepszy kabaret w tym smutnym kraju jaki mamy to TVP.Dajmy zagranicy się pośmiać.Kto inny ma taki program który może swą tragikomicznością równać się z wynalazkami z Korei Północnej ? Emisja „Nie da się Ukryć” jednocześnie z emisją Północnokoreańskiej telewizji na youtubie to miodzio.Nie odbierajmy tego mieszkającym poza granicami Polski !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *