Ikea zapłaci wam za granie w gry komputerowe. Wystarczy złożyć CV

Na wesoło Dołącz do dyskusji
Ikea zapłaci wam za granie w gry komputerowe. Wystarczy złożyć CV

Sieć Ikea chce zapłacić realne pieniądze za wirtualną pracę w ich sklepie. Chodzi o „The Co-Worker Game”, czyli grę w Robloksie, internetowej platformie gier, która umożliwia użytkownikom tworzenie własnych gier oraz uczestnictwo w tych stworzonych przez innych. Szwedzki koncern chce otworzyć swój wirtualny sklep i zaprasza fanów do składania CV.

Sklep Ikea w Roblox

Wirtualny wszechświat pojawi się w Robloksie już 24 czerwca. Zgodnie z zapowiedziami ma być to pierwszy krok firmy w stronę mainstreamowych gier. Przy okazji pozwoli on również zanurzyć się w świat Ikea, a 10 wybranym osobom da szansę na realny zarobek. Ikea szuka do swojego wirtualnego sklepu również realnych pracowników.

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie, Ikea przeprowadzi nabór na pracowników, którzy będą mogli pracować w ich sklepie. Wybrani kandydaci będą mogli rozwinąć swoje umiejętności, pomagać klientom i awansować. Wszystko ma się odbywać tak jak w prawdziwym świecie. Stawka godzinowa, jaką oferuje sieć za taką pracę, wynosi 14,80 euro za godzinę, czyli tyle ile otrzymują londyńscy pracownicy sklepu.

Co trzeba zrobić, żeby pracować w sklepie Ikea w Roblox?

Zła wiadomość dla wszystkich chętnych jest taka, że niestety jest to oferta skierowana tylko do osób przebywających w Wielkiej Brytanii lub w Irlandii. Gracze muszą mieć również ukończone 18 lat. Aplikacja musi zawierać CV oraz wypełnioną ankietę, w które sieć pyta m.in. o to jak dana osoba poczułaby się będąc zamienionym na piksele oraz co zrobić, gdy skończą się pikselowe hot-dogi. Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni do wirtualnej rozmowy kwalifikacyjnej w okresie od czwartku, 14 do wtorku, 18 czerwca 2024 r.

Oczywiście Ikea otwiera swój wirtualny sklep nie tylko dla zatrudnionych pracowników, ale przede wszystkim dla wszystkich fanów sieci. Ikea zapowiada, że również szersza społeczność Roblox, będzie mogła pracować, odkrywać i doświadczać wirtualnego świata w Roblox. Gracze będą mogli wybrać się na słynny szwedzki food court oraz korzystać z bistro, poruszać się po salonach wystawowych i wykorzystać produkty IKEA do zorganizowania przestrzeni.