Ile zarabia kasjer w Biedronce? Więcej niż sprzedawca butiku. Biedronka podnosi pensje nawet o 550 zł

Gorące tematy Praca Zakupy Dołącz do dyskusji (474)
Ile zarabia kasjer w Biedronce? Więcej niż sprzedawca butiku. Biedronka podnosi pensje nawet o 550 zł

Po raz kolejny sieć znanych dyskontów Biedronka podnosi pensje. Z początkiem stycznia biuro prasowe Jeronimo Martins Polska oświadczyło, że podniesie wynagrodzenie swoich pracowników od 200 do nawet 550 zł brutto, w zależności od stażu pracy, lokalizacji sklepu i stanowiska. Zdaje się, że synonim najniższej krajowej i popularne „jak nie będziesz się uczył, to skończysz na kasie w Biedronce” pomału traci na aktualności. Ile zarabia kasjer w Biedronce? Zarobki w Biedronce 2018.

Biedronka podnosi pensje po raz czwarty

Sklepy Biedronka to najszybciej rozwijająca się sieć dyskontów w Polsce. Po rekordowej sprzedaży z ubiegłego roku kondycja finansowa koncernu jest znakomita. Nic dziwnego, że Biedronka podnosi pensje. Jak czytamy z informacji biura prasowego, podwyżki obejmą szeregowych pracowników, jak i kadrę kierowniczą. Sprzedawca-kasjer, magazynier, magazynier kompletacji, inspektor w centrum dystrybucji, kierownik i jego zastępca to stanowiska, których pensja wzrośnie już od tego miesiąca. Sumarycznie podwyżki otrzyma około 60 tys z 65 tys zatrudnionych przez Jeronimo Martins Polska pracowników. Jest to czwarta, na przestrzeni dwóch ostatnich lat, podwyżka płac w Biedronce.

Ile zarabia kasjer w Biedronce?

Praca na kasie od lat kojarzyła się z najniższym wynagrodzeniem zasadniczym. Tymczasem od stycznia 2018 osoby stawiające pierwsze kroki jako kasjer-sprzedawca w koncernie JMP otrzymają co najmniej 2650 zł brutto, po wliczeniu nagrody za nieplanowane nieobecności lub zwolnienia L4. Po przepracowaniu roku otrzymają podwyżkę, a po trzech pełnych latach kolejną. W konsekwencji zarobki kasjera-sprzedawcy po 3 latach pracy w Biedronce opiewają na około 3 tys brutto, czyli niecałe 2,2 tys na rękę. Jest to kwota nierzadko przekraczająca wynagrodzenie pracownic butików w galeriach handlowych. Pracownicy mają również możliwość otrzymania uznaniowej premii kwartalnej, wysokości 500 zł.

Zarobki w Biedronce 2018

Sieć zaznacza, że „jest zdeterminowana, aby być pracodawcą pierwszego wyboru w sektorze handlowym”. Okazuje się, że oprócz podwyżek Biedronka oferuje również bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych, który obejmuje około 20 programów socjalnych. Sieć przewiduje pomoc dla osób w trudnej sytuacji rodzinnej, program „wracaj do zdrowia” dla pracowników, u których poważna choroba może pogorszyć sytuację finansową, pakiet badań profilaktycznych, dofinansowanie kart Multisport, a także wyprawki dla noworodków i pierwszoklasistów, paczki okolicznościowe oraz kolonie i obozy dla dzieci.

Sieć Biedronka jest drugim, po Poczcie Polskiej, największym pracodawcą w Polsce.