Nawet 2000 zł premii za założenie konta. Bank Pekao kusi wysokimi premiami i darmowym prowadzeniem rachunku

Finanse Firma Lokowanie produktu Dołącz do dyskusji
Nawet 2000 zł premii za założenie konta. Bank Pekao kusi wysokimi premiami i darmowym prowadzeniem rachunku

Osoby, które właśnie zakładają własną działalność lub prowadzą własny biznes już jakiś czas, ale wcześniej nie otworzyły jeszcze konta firmowego, powinny uważnie przyjrzeć się ofercie Banku Pekao. Osoby, które zdecydują się otworzyć Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao mogą zgarnąć nawet do 2000 zł promocyjnej premii. W dodatku prowadzenie konta nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. 

Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao: nawet 2000 zł premii

Bank Pekao przygotował dla przedsiębiorców kuszącą ofertę. Jeśli założą Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao, to mogą liczyć na premię w wysokości nawet do 2000 zł. Kto chce skorzystać z promocji, ma czas na decyzję aż do 28 lutego 2023 r.

Jakie są jej warunki? Aby móc otrzymać premię, należy w pierwszej kolejności podpisać z bankiem umowę o rachunek bieżący Konto Przekorzystne Biznes (w złotych) oraz o kartę Mastercard do tego rachunku. Ponadto konieczne jest też wyrażenie zgody na otrzymywanie od banku informacji o charakterze marketingowym i (w tym informacji handlowych).

Kolejnym warunkiem jest wykonywanie co miesiąc przelewu do ZUS (na kwotę m.in. 300 zł) z promocyjnego konta. Przedsiębiorca musi też wyrazić zgodę na przystąpienie do promocji i zaakceptować jej regulamin.

Spełnienie wszystkich powyższych warunków umożliwia ubieganie się o premie za konkretne działania.

Przedsiębiorca będzie mógł na przykład uzyskać zwrot 10 proc. od łącznej wartości miesięcznych transakcji bezgotówkowych kartą debetową Mastercard do konta. Wystarczy, że w miesiącu następującym po miesiącu, w którym otworzył promocyjne konto, dokonał transakcji bezgotówkowych o dowolnej wartości. Kwota zwrotu (miesięcznie) nie może przekroczyć 100 zł, ale dobra wiadomość dla przedsiębiorców jest taka, że jeśli będą wykonywać transakcje przez następne 6 miesięcy, mogą liczyć na kolejne zwroty – łącznie maksymalnie do 600 zł.

Dodatkowe 600 zł przedsiębiorca może natomiast zyskać, jeśli w trakcie trwania promocji zawrze umowę o terminal płatniczy. Należy jednak pamiętać, że premia zostanie naliczona, jeśli przez okres 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu, w którym została zawarta umowa, w terminalu zostaną przyjęte płatności na łączną kwotę min. 500 zł miesięcznie. Warto mieć jednocześnie świadomość, że premia za terminal płatniczy nie przysługuje przedsiębiorcom z niektórych branży (m.in. prowadzącym agencje towarzyskie czy zajmującym się sprzedażą detaliczną broni i amunicji).

To nie wszystko. Przedsiębiorca może liczyć nawet na kolejne 800 zł premii, jeśli uruchomi kredyt lub pożyczkę Banku Pekao na kwotę min. 100 000 zł z gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego albo Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego i zrobi to w ciągu maksymalnie 6 miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu, w którym została zawarta umowa rachunku bieżącego Konto Przekorzystne Biznes w złotych lub – wykona co najmniej jeden przelew z rachunku Konto Przekorzystne Biznes na rzecz Pekao Leasing tytułem spłaty raty leasingowej (również w okresie do 6 miesięcy następujących po miesiącu, w którym otworzone zostało promocyjne konto). Alternatywą jest otrzymanie co najmniej dwóch uznań na rachunku Konto Przekorzystne Biznes z tytułu wykupu wierzytelności w ramach zawartej umowy faktoringowej z Pekao Faktoring Sp. z o.o. – także w okresie do 6 miesięcy następujących po miesiącu, w którym przedsiębiorca założył promocyjne konto.

Tym samym łącznie przedsiębiorca może zyskać nawet 2000 zł. Większość z wyszczególnionych premii można otrzymać stosunkowo łatwo, dlatego warto pamiętać o spełnieniu wszystkich warunków. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na premię za terminal. Obecnie jego posiadanie staje się już koniecznością – klienci coraz częściej rezygnują z gotówki i stawiają na karty płatnicze (lub BLIK-a). Tymczasem w Banku Pekao dzierżawa i serwis terminala płatniczego przez okres 24 miesięcy mogą być całkowicie darmowe.

Darmowe konto na zawsze

Bank Pekao kusi jednak nie tylko premią, ale i darmowym prowadzeniem konta na zawsze – po objęciu promocją. Przedsiębiorca nie zapłaci nie tylko za otworzenie rachunku i korzystanie z niego, ale też za przelewy mobilne. Wystarczy, że podpisze umowę z bankiem na promocyjny rachunek (i kartę Mastercard do konta) i wyrazi zgodę na przystąpienie do promocji oraz zaakceptuje jej regulamin.

Jak założyć Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao?

Samo założenie konta jest bardzo proste – wystarczy wypełnić krótki wniosek online, w którym przedsiębiorca podaje swoje dane. Następnie klient powinien wybrać biometrię jako sposób weryfikacji konta. Po przejściu weryfikacji przedsiębiorca uzyskuje od razu dostęp do swojego konta firmowego.

Należy jednocześnie pamiętać, że z promocji nie mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy posiadali w banku (lub w Idea Banku) aktywny rachunek rozliczeniowy w dowolnym czasie między 1 grudnia 2020 r. a dniem przystąpienia do promocji.

Artykuł powstał we współpracy z Bankiem Pekao S.A.