Gdzie bezpiecznie przechowywać dane w czasach globalnego chaosu? Nazwa.pl proponuje usługę Cloud Backup za jedyne 5 zł

Lokowanie produktu Prywatność i bezpieczeństwo dołącz do dyskusji (27) 22.04.2020
Gdzie bezpiecznie przechowywać dane w czasach globalnego chaosu? Nazwa.pl proponuje usługę Cloud Backup za jedyne 5 zł

Paweł Grabowski

Dane to najcenniejsze dobro, które posiada współczesna firma. Warto dbać o ich bezpieczeństwo. Jednym ze sposobów zabezpieczenia się na wypadek potencjalnych awarii jest usługa Cloud Backup od nazwa.pl. 

Każdy z nas obawia się najgorszego, co może stać się z danymi zgromadzonymi na dysku – możemy je stracić w wyniku awarii sprzętu. Oczywiście w związku z postępem technologii zdarzają się one coraz rzadziej, jednak nie ma sposobu, aby je całkowicie wyeliminować. Strata cennych danych zapisanych na dysku lokalnym może sparaliżować nie tylko firmę, ale może być problemem również dla użytkowników indywidualnych. Słyszałem kiedyś powiedzenie, że ludzie dzielą się na dwie grupy: tych, którzy tworzą kopie zapasowe oraz tych, którzy będą je tworzyć. Dlatego lepiej zacząć to robić jak najwcześniej.

Jak zacząć korzystać z Cloud Backup w nazwa.pl?

Użytkownik wybiera okres korzystania z usługi, następnie otrzymuje link do pobrania programu umożliwiającego tworzenie kopii. Po jego zainstalowaniu należy wpisać identyfikator usługi oraz kod jednorazowy. Następnie użytkownik nadaje własne hasło do szyfrowania kopii, wybiera jakie pliki mają być skopiowane i zatwierdza proces. Narzędzie jest bardzo łatwe w obsłudze.

Cloud Backup nazwa.pl
Cloud Backup nazwa.pl – dodawanie kopii

Jeżeli użytkownik nie jest pewny, czy jego hasło jest wystarczająco bezpieczne, może skorzystać z hasła generowanego przez program. Klient ma do dyspozycji 1 TB miejsca na dane.

Cloud Backup nazwa.pl
Cloud Backup – generowanie hasła

Jak wygląda korzystanie z Cloud Backup w nazwa.pl?

W ramach usługi możemy ustalić harmonogram automatycznego tworzenia kopii zapasowej. Może to być co kilka godzin, a może to być na koniec każdego dnia. Oczywiście wcześniej istnieje możliwość wyboru, jakie dane mają być kopiowane automatycznie. Mogą to na przykład być pliki z listami kontrahentów.

Cloud Backup nazwa.pl
Cloud Backup nazwa.pl – tworzenie harmonogramu

Pliki są kompresowane, więc ich transfer nie obciąża nadmiernie łącza internetowego. Użytkownik ma możliwość przywrócenia plików do 90 dni od momentu wgrania ich na serwer. Ponadto usługa sprawdza poprawność utworzonej kopii zapasowej. Aby przywrócić zapisane dane, wystarczy że użytkownik wybierze które z nich mają być przywrócone, lokalizację, gdzie mają być wgrane pliki i gotowe. Bardzo łatwo i bardzo szybko.

Cloud Backup nazwa.pl
Cloud Backup nazwa.pl – wybór danych do odtworzenia

 

Cloud Backup nazwa.pl
nazwa.pl Cloud Backup  – wybór miejsca utworzenia kopii

 

Cloud Backup nazwa.pl
Cloud Backup nazwa.pl – tworzenie kopii

Czy moje dane są bezpieczne w Cloud Backup dostarczonym przez nazwa.pl?

Jak najbardziej. Dane szyfrowane są w standardzie AES-256, który jest najbezpieczniejszą metodą szyfrowania danych. Tego algorytmu szyfrującego używała amerykańska NSA (Agencja Bezpieczeństwa Krajowego). Dane przesyłane są na zabezpieczony serwer. By móc je skopiować, użytkownik generuje jednorazowy kod umożliwiający mu operowanie na zapasowych plikach.  Tylko on zna hasło, nazwa.pl nie ma do niego dostępu. Dodatkowo przechowywanie danych w chmurze to świetne zabezpieczenie na wypadek ataków ransomware, które co jakiś czas paraliżują firmy i urzędy. Atakujący szyfrują pliki na komputerze i grożą ich usunięciem, jeżeli nie zostanie zapłacony okup. Dzięki kopii zapasowej nie będziemy musieli płacić za odzyskanie naszych plików. Dodatkowo usługa ma zabezpieczenie przed przypadkowym usunięciem danych. Wykasowanie ich z chmury wymaga podania jednorazowego hasła.

Jakie są koszty usługi Cloud Backup w nazwa.pl?

Miłym zaskoczeniem jest cena, jaką użytkownik musi zapłacić, by korzystać z najlepszej usługi do tworzenia kopii zapasowych. Roczny koszt usługi wynosi zaledwie 60 zł netto. To jedynie 5 zł miesięcznie. Dwuletni okres korzystania z usługi kosztuje 150 zł. Istnieje możliwość bezpłatnego przetestowania aplikacji przez okres 30 dni. Dzięki temu możemy zobaczyć,  jak w praktyce działa Cloud Backup, zanim zdecydujemy się za niego zapłacić. Polecam każdemu wypróbować i samemu przekonać się, że tworzenie kopii zapasowej może być banalnie proste i całkowicie automatyczne. Chmura to doskonałe miejsce do przechowywania danych.

Jeżeli chcielibyście się samodzielnie przekonać, jak to działa w praktyce, nazwa.pl oferuje możliwość sprawdzenia tego na własnych zasadach. Czytelnicy bezprawnik.pl mogą teraz aktywować za darmo usługę Cloud Backup na okres sześciu miesięcy. Wystarczy tylko przy zamówieniu na stronie https://www.nazwa.pl/ wybrać opcję Voucher i wpisać poniższy kod rabatowy:

ps75-9444-5948

Termin ważności kodu rabatowego: 22.07.2020 r.

Artykuł powstał we współpracy z Nazwa.pl

27 odpowiedzi na “Gdzie bezpiecznie przechowywać dane w czasach globalnego chaosu? Nazwa.pl proponuje usługę Cloud Backup za jedyne 5 zł”

   • Cena za pierwszy rok to rabat 50% względem ceny podstawowej. Cena podstawowa usługi to 120 zł netto. W przypadku zakupu usługi od razu na 2 lata – mamy rabat 50% w pierwszym roku i dodatkowo 25% w drugim roku (60 zł pierwszy rok + 90 zł drugi rok)

  • Usługa Cloud Backup służy wyłącznie do tworzenia kopii zapasowych swoich plików z komputera na bezpiecznym serwerze w chmurze, nie posiada funkcjonalności udostępniania plików na podstawie linku.

 1. Trzymać się z daleka od nazwy. Klienta mają gdzieś, ja podziękowałem po latach gdzie oprócz normalnej ceny usługi (jakieś 2 kzł) kazali za nic dopłacić 12 tysięcy. Tyle, że zreflektowałem się na tyle szybko, że odzyskałem dane. Poszukajcie opinii jakie inne cuda wyprawiają.

  • @disqus_HfQihwcte4:disqus Prosimy o skontaktowanie się z nami bezpośrednio na adres email: nazwapl_tk (at) nazwa (dot) pl. Opisana przez Pana sytuacja jest bardzo osobliwa, a ponieważ sugeruje Pan nam działanie niezgodne z interesem klienta – koniecznie musielibyśmy mieć możliwość zweryfikowania opisanego przez Pana przypadku. Jeżeli faktycznie otrzymał Pan od nas jakikolwiek rachunek za usługi dodatkowe – będziemy prosili o wskazanie nr takiej faktury proforma lub faktury VAT, w celu odszukania jej w systemie. Dokumenty księgowe przechowywane są zgodnie z przepisami przez min. 5 lat, zatem na pewno będziemy w stanie odnieść się dokładniej do Pana zarzutów.

   W przypadku usługi Cloud Backup koszt roczny usługi w ofercie promocyjnej oraz w ofercie standardowej podany jest na naszej stronie www.

 2. Pan redaktor sobie przeczy. Najpierw chce bezpiecznie przechowywać dane, a potem chce by ludzie transmitowali je gdzieś do zewnętrznych dysków, chmur, które sa tak mocno zabezpieczone jak płacimy. Jeśli ktoś płaci 60 zł rocznie, to jaki jest poziom bezpieczeństwa? Nigdy bym ważnych, wrażliwych, osobistych danych nie przesyłał do obcej firmy, która może z nimi zrobić co chce (mimo umowy dane są np. dostępne dla służb specjalnych, agencji rządowych, obcych państw, których hakerzy moga mieć do nich dostęp). W chmurze to można trzymać kosz na śmieci, Rozumiem własna chmura, zewnętrzny dysk dostępny tylko dla użytkowników wewnątrz sieci. OK. Osobiście nie uważam tego za bezpieczne zachowanie i jako stary użytkownik internetu (od 22 lat ma dostęp do sieci) mam zaufanie w sieci, w kwestii przechowywania danych, tylko do siebie i sprzętu złożonego przez siebie osobiście

  • @disqus_3Cu8J7D3hI:disqus Cloud Backup w nazwa .pl to rozwiązanie o bardzo wysokim poziomie bezpieczeństwa – dane użytkownika są szyfrowane kluczem AES-256 przy użyciu hasła, które zna tylko osoba korzystająca z komputera, z którego dane są wysyłane do chmury. Zatem zarówno w trakcie transferu danych z komputera do chmury, przechowywania ich w chmurze oraz transferu do komputera – dane są zaszyfrowane. Moc algorytmu AES-256 jest na tyle wysoka, że nie ma powodów przypuszczać, aby mógłby on zostać złamany. Ważne jest zachowanie silnego hasła szyfrującego, jakie definiuje się podczas tworzenia kopii – ustawienie hasła typu „haslo123” czy „qwerty” na pewno nie podniesie poziomu bezpieczeństwa danych. Stąd program Cloud Backup wyposażony został w generator losowych haseł, który może pomóc użytkownikowi w ustaleniu bezpiecznego ciągu znaków, który posłuży do zaszyfrowania danych. Dane w Cloud Backup replikowane są pomiędzy 2 niezależnymi centrami danych, oddalonymi od siebie o kilkaset kilometrów. Dzięki temu minimalizowane jest ryzyko ich utraty np. w przypadku ataku terrorystycznego czy pożaru w jednym z tych centrów danych.

 3. Można dane zaszyfrować przed wrzuceniem do chmury. Nikt nie broni zaszyfrowania np. veracryptem lub za pomocą szyfrowania w zipie. Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa mamy 3 kopie : 2 lokalne tj. komputer, dysk zewnętrzny oraz chmura. W przypadku pożaru lub powodzi tracimy dane jeżeli będziemy mieć wszystko lokalnie. A dane zaszyfrowane jak wyciekną to nic nikomu nie dają. A wyciekać będą co oczywiste.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *