Gdzie bezpiecznie przechowywać dane w czasach globalnego chaosu? Nazwa.pl proponuje usługę Cloud Backup za jedyne 5 zł

Lokowanie produktu Prywatność i bezpieczeństwo Dołącz do dyskusji (320)
Gdzie bezpiecznie przechowywać dane w czasach globalnego chaosu? Nazwa.pl proponuje usługę Cloud Backup za jedyne 5 zł

Dane to najcenniejsze dobro, które posiada współczesna firma. Warto dbać o ich bezpieczeństwo. Jednym ze sposobów zabezpieczenia się na wypadek potencjalnych awarii jest usługa Cloud Backup od nazwa.pl. 

Każdy z nas obawia się najgorszego, co może stać się z danymi zgromadzonymi na dysku – możemy je stracić w wyniku awarii sprzętu. Oczywiście w związku z postępem technologii zdarzają się one coraz rzadziej, jednak nie ma sposobu, aby je całkowicie wyeliminować. Strata cennych danych zapisanych na dysku lokalnym może sparaliżować nie tylko firmę, ale może być problemem również dla użytkowników indywidualnych. Słyszałem kiedyś powiedzenie, że ludzie dzielą się na dwie grupy: tych, którzy tworzą kopie zapasowe oraz tych, którzy będą je tworzyć. Dlatego lepiej zacząć to robić jak najwcześniej.

Jak zacząć korzystać z Cloud Backup w nazwa.pl?

Użytkownik wybiera okres korzystania z usługi, następnie otrzymuje link do pobrania programu umożliwiającego tworzenie kopii. Po jego zainstalowaniu należy wpisać identyfikator usługi oraz kod jednorazowy. Następnie użytkownik nadaje własne hasło do szyfrowania kopii, wybiera jakie pliki mają być skopiowane i zatwierdza proces. Narzędzie jest bardzo łatwe w obsłudze.

Cloud Backup nazwa.pl
Cloud Backup nazwa.pl – dodawanie kopii

Jeżeli użytkownik nie jest pewny, czy jego hasło jest wystarczająco bezpieczne, może skorzystać z hasła generowanego przez program. Klient ma do dyspozycji 1 TB miejsca na dane.

Cloud Backup nazwa.pl
Cloud Backup – generowanie hasła

Jak wygląda korzystanie z Cloud Backup w nazwa.pl?

W ramach usługi możemy ustalić harmonogram automatycznego tworzenia kopii zapasowej. Może to być co kilka godzin, a może to być na koniec każdego dnia. Oczywiście wcześniej istnieje możliwość wyboru, jakie dane mają być kopiowane automatycznie. Mogą to na przykład być pliki z listami kontrahentów.

Cloud Backup nazwa.pl
Cloud Backup nazwa.pl – tworzenie harmonogramu

Pliki są kompresowane, więc ich transfer nie obciąża nadmiernie łącza internetowego. Użytkownik ma możliwość przywrócenia plików do 90 dni od momentu wgrania ich na serwer. Ponadto usługa sprawdza poprawność utworzonej kopii zapasowej. Aby przywrócić zapisane dane, wystarczy że użytkownik wybierze które z nich mają być przywrócone, lokalizację, gdzie mają być wgrane pliki i gotowe. Bardzo łatwo i bardzo szybko.

Cloud Backup nazwa.pl
Cloud Backup nazwa.pl – wybór danych do odtworzenia

 

Cloud Backup nazwa.pl
nazwa.pl Cloud Backup  – wybór miejsca utworzenia kopii

 

Cloud Backup nazwa.pl
Cloud Backup nazwa.pl – tworzenie kopii

Czy moje dane są bezpieczne w Cloud Backup dostarczonym przez nazwa.pl?

Jak najbardziej. Dane szyfrowane są w standardzie AES-256, który jest najbezpieczniejszą metodą szyfrowania danych. Tego algorytmu szyfrującego używała amerykańska NSA (Agencja Bezpieczeństwa Krajowego). Dane przesyłane są na zabezpieczony serwer. By móc je skopiować, użytkownik generuje jednorazowy kod umożliwiający mu operowanie na zapasowych plikach.  Tylko on zna hasło, nazwa.pl nie ma do niego dostępu. Dodatkowo przechowywanie danych w chmurze to świetne zabezpieczenie na wypadek ataków ransomware, które co jakiś czas paraliżują firmy i urzędy. Atakujący szyfrują pliki na komputerze i grożą ich usunięciem, jeżeli nie zostanie zapłacony okup. Dzięki kopii zapasowej nie będziemy musieli płacić za odzyskanie naszych plików. Dodatkowo usługa ma zabezpieczenie przed przypadkowym usunięciem danych. Wykasowanie ich z chmury wymaga podania jednorazowego hasła.

Jakie są koszty usługi Cloud Backup w nazwa.pl?

Miłym zaskoczeniem jest cena, jaką użytkownik musi zapłacić, by korzystać z najlepszej usługi do tworzenia kopii zapasowych. Roczny koszt usługi wynosi zaledwie 60 zł netto. To jedynie 5 zł miesięcznie. Dwuletni okres korzystania z usługi kosztuje 150 zł. Istnieje możliwość bezpłatnego przetestowania aplikacji przez okres 30 dni. Dzięki temu możemy zobaczyć,  jak w praktyce działa Cloud Backup, zanim zdecydujemy się za niego zapłacić. Polecam każdemu wypróbować i samemu przekonać się, że tworzenie kopii zapasowej może być banalnie proste i całkowicie automatyczne. Chmura to doskonałe miejsce do przechowywania danych.

Jeżeli chcielibyście się samodzielnie przekonać, jak to działa w praktyce, nazwa.pl oferuje możliwość sprawdzenia tego na własnych zasadach. Czytelnicy bezprawnik.pl mogą teraz aktywować za darmo usługę Cloud Backup na okres sześciu miesięcy. Wystarczy tylko przy zamówieniu na stronie https://www.nazwa.pl/ wybrać opcję Voucher i wpisać poniższy kod rabatowy:

ps75-9444-5948

Termin ważności kodu rabatowego: 22.07.2020 r.

Artykuł powstał we współpracy z Nazwa.pl