Bitrix24 – wirtualne biuro, nieograniczona współpraca

Firma Lokowanie produktu Dołącz do dyskusji
Bitrix24 – wirtualne biuro, nieograniczona współpraca

Nikt nie lubi ograniczeń, zwłaszcza jeżeli te przekładają się na brak możliwości współpracy z osobami, dzięki którymi nasza firma mogłaby wznieść się na wyżyny swoich możliwości, lub gdy dotyczą przestrzeni biurowej i uniemożliwiają zatrudnienie nowych pracowników. Na szczęście te ograniczenia bardzo łatwo pokonać i nie trzeba wcale rewolucji – wystarczy skorzystać z możliwości, jakie daje wirtualne biuro. Dzięki wdrożeniu nowoczesnych rozwiązań pracownicy mogą być oddaleni od siebie o setki kilometrów i wciąż efektywnie współpracować przy realizacji nowego projektu.

Wirtualne biuro – niższe koszty, więcej możliwości

Praca zdalna to marzenie wielu – zarówno pracowników, jak i pracodawców. Z punktu widzenia pracownika jest wygodna, ponieważ nie trzeba tracić czasu na dojazdy i można pracować z dowolnego miejsca na ziemi (nawet z plaży na Karaibach), a sztywny biurowy dress code odchodzi w niepamięć. Z punktu widzenia pracodawcy to zyski – brak konieczności utrzymywania przestrzeni biurowej, a także możliwość współpracy ze specjalistami z całego świata.

W pracy zdalnej najgorsze są jednak ograniczenia – aby zespół mógł pracować efektywnie, mimo że jego członkowie są oddaleni od siebie o setki kilometrów, należy zapewnić im przestrzeń do pracy. Oczywiście przestrzeń wirtualną. Telefon, czy e-mail nie zawsze są wystarczające, zwłaszcza w momencie, gdy pracownicy muszą przetworzyć dużą ilość danych, lub gdy mają styczność z danymi wrażliwymi, których wyciek byłby prawdziwą tragedią. Bitrix24 wiedząc, jakie trudności wiążą się z tym stosunkowo nowym typem pracy, jakim jest praca zdalna, stworzył wirtualne biuro, czyli przestrzeń do pracy i współpracy wielu osób, niezależnie od tego, w którym miejscu globu się znajdują.

wirtualne biuro

Wirtualne biuro z Bitrix24 – łatwe zarządzanie, szybka komunikacja

Wirtualne biuro Bitrix24 to nic innego, ja jednolita przestrzeń robocza online dla całej firmy. Dzięki temu narzędziu firma może funkcjonować w pełni zdalnie, w dodatku tak sam efektywnie (a może nawet bardziej), jak w momencie, gdy pracownicy standardowo spędzają godziny pracy w realnym biurze. Wirtualne biuro Bitrix24 to jednak zdecydowanie więcej niż przestrzeń pracy. To również wsparcie pracy na każdym jej etapie – od zarządzania pracownikami i projektami, przez możliwość spotkań konferencji online, aż po wsparcie w analizie danych, czy w tworzeniu i planowaniu kampanii reklamowych.

To nowoczesne rozwiązanie pozwoli w pełni zagospodarować kapitał ludzki, jednocześnie stwarzając komfortowe warunki pracy. Podczas procesu rekrutacji (który również jest wspierany dzięki narzędziom Bitrix24) nie trzeba już przejmować się miejscem zamieszkania potencjalnego pracownika. Firma może nawiązać współpracę z najlepszymi specjalistami z całego świata, którzy dołączą do zespołu i będą wspierać realizowane projekty. Oczywiście w bezpiecznej przestrzeni, jaką jest wirtualne biuro.

wirtualne biuro

Zarządzanie zadaniami i projektami w wirtualnym biurze Bitrix24

Dzięki możliwości pracy w wirtualnym biurze pracownicy oszczędzają czas, a pracodawcy pieniądze. Co więcej, dzięki wyposażeniu tego biura w specjalne narzędzia i funkcje, które ułatwiają m.in. przeprowadzanie procesów rekrutacyjnych, analizę danych, zarządzanie czasem pracy, planowanie i realizację kampanii marketingowych, czy też delegowanie zadań, praca jest bardziej efektywna, co przekłada się na wyższe wyniki.

Pracownicy w swojej wirtualnej przestrzeni mogą liczyć na wsparcie w praktycznie każdej dziedzinie pracy. Bitrix24 oferuje m.in. zaawansowane narzędzia do zarządzania zadaniami i projektami, takie ja tablica Kanban, wykres Gantta, śledzenie czasu pracy i inne. Dzięki temu możesz efektywnie planować, monitorować i realizować projekty. Analiza danych (również dostępna dzięki narzędziom, w jakie wyposażone jest wirtualne biuro Bitrix24) pozwoli również wyeliminować potencjalne błędy, które mają wpływ na efektywność całego zespołu i końcowy wynik pracy.

Co więcej, Bitrix24 udostępnia zaawansowane narzędzia analityczne i raportowe, umożliwiające monitorowanie kluczowych wskaźników wydajności (KPI). Dzięki temu wszelkie podejmowane decyzje opierają się na danych i mają faktyczny wpływ na wydajność całego zespołu.

Komunikacja i współpraca

Podstawą pracy zdalnej jest oczywiście odpowiednia komunikacja – zarówno pomiędzy współpracownikami, jak i pracownikami, a kadrą zarządzającą. Wirtualne biuro Bitrix24 wyposażone jest w czaty grupowe. Narzędzia umożliwiają również na przeprowadzanie wideokonferencji i szybkie (oraz bezpieczne) przesyłanie danych. Dużym atutem jest również możliwość publikowania aktualności, dostęp do narzędzia umożliwiającego współpracę w czasie rzeczywistym, a także wskaźnik obecności wirtualnej (dzięki któremu każdy szybko sprawdzi, który ze współpracowników jest jeszcze online, a który zakończył już swój dzień roboczy).

Bitrix24 w wirtualnym biurze udostępnia również wirtualne kalendarze i narzędzia do planowania spotkań, dzięki czemu koordynacja działań jest jeszcze łatwiejsza.

Możliwość skorzystania z wielu narzędzi ułatwiających komunikację sprawia, że pracownicy zdalni nie są grupą ludzi, którzy realizują podobne zadania, a prawdziwym zespołem. Szybka wymiana danych w wirtualnym biurze, a także możliwość klarownego nakreślenia sytuacji mają duży wpływ na poprawę współpracy i co za tym idzie efektywności całego zespołu.

wirtualne biuro

CRM i zarządzanie klientami

Bitrix24 to również profesjonalny system CRM, który pozwala na zarządzanie kontaktami z klientami, śledzenie leadów, automatyzację procesów sprzedażowych oraz analizę danych. Dzięki temu można szybko i sprawnie podejmować decyzje, zarządzać kampaniami reklamowymi, pozyskiwać nowych klientów dla firmy, czy kontaktować się z obecnymi. Te wszystkie usprawnienia mają korzystny wpływ na wyniki sprzedaży – możliwość szybkiego i przejrzystego zarządzania danymi pozwalają na tworzenie długotrwałych relacji z klientami.

Wbudowane narzędzia umożliwiają zarządzanie danymi i kampaniami reklamowymi z poziomu jednego pulpitu. Dzięki systemowi CRM można szybko i sprawnie zaplanować kampanię mailingową, rozesłać klientom wiadomości SMS, czy stworzyć kampanię w mediach społecznościowych – bez konieczności przelogowania się do poszczególnych portali, czy aplikacji.

Automatyzacja procesów

Dzięki narzędziom, jakie oferuje Bitrix24, firma ma możliwość wypracowania odpowiednich procedur i zautomatyzowania procesów. Narzędzia do automatyzacji pozwalają na tworzenie reguł i skryptów, które przyspieszają wykonanie rutynowych zadań. Oszczędność czasu, a także możliwość uniknięcia nużących, powtarzalnych zajęć, korzystnie wpływa na kreatywność zespołu i oczywiście na wynik. Dzięki automatyzacji podstawowych procesów minimalizuje się również ryzyko wystąpienia błędu ludzkiego.

Bezpieczeństwo i przechowywanie danych w wirtualnym biurze Bitrix24

Praca biurowa to przede wszystkim duża ilość dokumentów i danych. Bitrix24 umożliwia przechowywanie, udostępnianie i współpracę nad dokumentami w Chmurze. Wszystkie pliki są dostępne z dowolnego miejsca i urządzenia, co ułatwia członkom zespołu pracę zdalną, a także korzystnie wpływa na obieg dokumentów w firmie.

Skoro cała przestrzeń biurowa przeniosła się już (z korzyścią dla efektywności) do wirtualnej rzeczywistości, można zastanawiać się nad kwestią bezpieczeństwa danych. O ile klasyczne e-maile, czy wiadomości wysyłane za pośrednictwem popularnych komunikatorów mogą prowadzić do wycieku istotnych danych i informacji, to w przestrzeni Bitrix24 są bezpieczne. Wirtualne biuro Bitrix24 oferuje zaawansowane mechanizmy zabezpieczeń, które chronią dane firmy i klientów przed nieautoryzowanym dostępem.

Wirtualne biuro – komfortowa przestrzeń do pracy online

Na komfort pracy zdalnej mają wpływ nie tylko udogodnienia w miejscu, z którego dana osoba pracuje. Takie samo, a być może i większe znaczenie ma narzędzie, z którego korzystają pracownicy. Dzięki pełnej automatyzacji wielu procesów i wsparciu profesjonalnych narzędzi, wirtualne biuro Bitrix24 jest komfortową przestrzenią roboczą. To nie tylko narzędzie do pracy zdalnej, ale kompleksowe rozwiązanie, dzięki któremu można efektywnie zarządzać firmą w wirtualnym środowisku.

Szeroki wachlarz funkcji i narzędzi, udostępnianych przez Bitrix24 pozwala na stworzenie przyjaznej przestrzeni wirtualnej – wirtualnego biura – dającego co najmniej takie same (a może i większe) możliwości, jak tradycyjne biuro stacjonarne. Bitrix24 to narzędzie dostępne przez nieograniczony czas dla nieograniczonej liczby użytkowników. Rejestracja i korzystanie z pakietu podstawowego jest bezpłatne, a użytkownik sam wybiera czy chce skorzystać z pakietów dodatkowych – dostosowanych do poszczególnych typów działalności, a także udostępniających dodatkowe narzędzia.

Artykuł zawierał lokowanie Bitrix24

wirtualne biuro