Szybkie Nadania paczek to chętniej wybierany sklep, a tym samym większe pieniądze

Lokowanie produktu Zakupy Dołącz do dyskusji (39)
Szybkie Nadania paczek to chętniej wybierany sklep, a tym samym większe pieniądze

W dzisiejszym handlu czas wysyłki ma niebagatelne znaczenie, bardzo często jest jednym z najważniejszych kryteriów zakupu danej rzeczy. Potwierdzają to badania sondażowe. InPost Szybkie Nadania pozwoli na natychmiastową realizację usługi.

Kto nigdy nie potrzebował paczki na wczoraj, niech pierwszy rzuci kamieniem w autora

Czasem zdarzają się takie sytuacje, że nerwowo sortujemy ogłoszenia po czasie wysyłki. Najważniejszą informacją jest, czy sprzedawca zrobi to natychmiast, czy dopiero po dniu roboczym, czy nawet później. Tak przy okazji – czas wysyłki był moim głównym sposobem na sprawdzenie, czy sprzedawca faktycznie dysponuje towarem, czy po prostu zapłacę mu prowizję za wpisanie moich danych adresowych na Aliexpress. Czasem wyobrażam sobie sprzedawców, którzy oferują czas wysyłki w ciągu 3 dni roboczych jako żółwi, którzy mozolnie, krok po kroku zmierzają w kierunku swojego magazynu, pomału znajdują zamówiony towar, a później ruszają na wyprawę do punktu nadawczego. I to im zajmuje 3 dni. Okropieństwo. Obecnie czas jest najważniejszy, nie da się go kupić, nie da się go odzyskać. Błyskawiczne realizacje zamówień stanowią jedną z najważniejszych składowych potrzebnych do osiągnięcia sukcesu w sprzedaży internetowej. Jak ważny jest właściwy łańcuch dostaw i szybkość wykonania usługi doskonale pokazała epidemia koronawirusa.

Firmy zajmujące się dostawami paczek wyszły zwycięsko z epidemii COVID-19

Jeżeli miałbym wskazać wygranych epidemii COVID-19 to oprócz instruktorów narciarstwa wymieniłbym firmy takie jak InPost. Miliony Polaków zostało zamkniętych w domach. Część z nich ruszyła na zakupy online. Tutaj eksperci nie są zgodni, co było przyczyną wzrostu zainteresowania handlem w sieci. Czy były to liczne promocje ze strony sklepów, które musiały pobudzać obrót w firmie, czy był to efekt tego, że w końcu mieliśmy czas na przejrzenie swojej garderoby, lub na zajęcie się aranżacją wnętrz. W każdym razie efektem pandemii był wzrost zainteresowania e-commerce. Do sprawnego działania sklepów internetowych potrzebny był sprawnie działający system doręczeń. Klienci pokochali Paczkomaty. Dawały one dowolność odbioru przesyłek, a aplikacja do otwierania Paczkomatu zdalnie zwiększała bezpieczeństwo poprzez ograniczenie kontaktów do minimum. Sam wielokrotnie czekałem w długich kolejkach do Paczkomatu, bo cieszyły się tak dużym zainteresowaniem.

Olbrzymią popularność Paczkomatów potwierdza najnowsze badanie Kantar Polska. Zgodnie z nim aż 80 % kupujących online wybiera dostawę do Paczkomatu. Imponujący wynik. Jak wynika z badań, najczęściej w ramach Szybkich Nadań wysyłamy paczki do rodziny, znajomych oraz w ramach sprzedaży w sklepie internetowym. Największą popularnością cieszą się ubrania, buty i kosmetyki.

Potencjał w takiej formie doręczeń wyczuli również właściciele sklepów internetowych

Ponad 50 procent ankietowanych przez Kantar Polska wskazuje, że ich ulubioną formą nadania paczki jest nadanie jej w Paczkomacie. Nic dziwnego, że InPost musiał wprowadzić nowe rozwiązania, żeby zwiększyć atrakcyjność swojej oferty. W czasie koronawirusa wprowadził dostawę do Paczkomatów w weekend. W Krakowie i kilku innych miastach, dzięki usłudze InPost Urząd 24 z Paczkomatu można było odebrać prawo jazdy. Kolejnym nowatorskim rozwiązaniem jest usługa InPost Szybkie Nadania. Dzięki niej paczki mogą być nadawane z Paczkomatu na adres oraz z Paczkomatu do Paczkomatu przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. W całej Polsce jest dostępnych 7 tysięcy Paczkomatów. Nie trzeba stać w kolejkach – jak na poczcie, tylko w dowolnej chwili można szybko wysłać paczkę do klienta. Dzięki usłudze kontakt z innymi ludźmi jest ograniczony do minimum, co w obecnych czasach jest bardzo ważne. za sprawą tego rozwiązania zmniejsza się ryzyko zarażenia siebie i bliskich.

Jak można wysłać paczkę w ramach usługi InPost Szybkie Nadania?

Pierwsza czynnością jest odwiedzenie strony Szybkie Nadania i przygotowanie swojej przesyłki. Należy podać wymiary paczki. Następnie wybiera się opcję odbioru, czy ma to być w Paczkomacie, w Punkcie Obsługi Paczek, czy wolimy dostawę przez kuriera. Następnie podajemy dane swoje i odbiorcy. Kolejnym krokiem będzie wybranie miejsca, w którym nadamy paczkę. Do wyboru jest Paczkomat oraz Punkt Obsługi Paczek.  Po wypełnieniu formularza z danymi dostawy będzie trzeba opłacić zamówienie. Zostaniemy przekierowani do strony płatności eCard. Tam możemy wybrać jedną z wielu metod płatności. Po zakończonej sukcesem płatności na maila przyjdzie do nas plik PDF z etykietą, którą będziemy musieli wydrukować i nakleić na paczkę.

Z tak przygotowaną paczką udajemy się do Paczkomatu lub Punktu Obsługi Paczek. Jeżeli wybraliśmy Paczkomat to na ekranie urządzenia wybierz opcję „Mam już paczkę ze specjalną etykietą”. Naszym kolejnym krokiem będzie zeskanowanie kodu kreskowego z etykiety i umieszczenie paczki w skrytce. Paczkę można również nadać bez dotykania ekranu, bezpośrednio skanując kod kreskowy z etykiety na paczce. Proste, intuicyjne i szybkie.

InPost Szybkie Nadania to same zalety

Podanie numeru telefonu umożliwia śledzenie drogi przesyłki w aplikacji InPost Mobile. Dzięki aplikacji łatwo monitorować, w którym momencie drogi aktualnie paczka się znajduje, kiedy zostanie dostarczona oraz otworzyć skrytkę Paczkomatu zdalnie, bez dotykania. Ta aplikacja kompletnie zmieniła mój sposób korzystania z Paczkomatu. Nie muszę już stać w kolejkach, a te bywały długie, tylko podchodzę, klikam otwórz zdalnie i już mogę zabierać paczkę do domu. Coś wspaniałego.

W ramach Szybkich Nadań nie ma konieczności korzystania z żadnych pośredników. Nie trzeba również rejestrować się na stronie, ani logować się. To znaczące ułatwienie. Tak naprawdę potrzebujemy tylko imię, nazwisko, email oraz numer telefonu nadawcy i odbiorcy. Przy nadawaniu paczki z Paczkomatu do Paczkomatu nie ma potrzeby podawania adresu zamieszkania, zarówno swojego jak i odbiorcy. Paczkę opłaca się wcześniej przez internet. Nie jesteśmy ograniczeni czasowo. Paczkomaty są czynne całodobowo, przez wszystkie dni w roku. Jeżeli będziemy mieć kaprys nadania paczki o 4 nad ranem, to nikt nam w tym nie przeszkodzi, a błyskawiczny czas realizacji usługi docenią klienci.

Wpis powstał we współpracy z InPost