ecommerce Lokowanie produktu

Płatność BLIKIEM w sklepach internetowych jest szybka i bezpieczna, ale przede wszystkim wygodna. Zwłaszcza w nawale świątecznych obowiązków

Justyna Bieniek
12.12.2022
Justyna Bieniek
Justyna Bieniek
12.12.2022
Płatność BLIKIEM w sklepach internetowych jest szybka i bezpieczna, ale przede wszystkim wygodna. Zwłaszcza w nawale świątecznych obowiązków

Spośród wielu metod płatności dostępnych podczas zakupów w internecie, BLIK jest zdecydowanie najpopularniejszy. To nie powinno dziwić, metoda jest nie tylko prosta, ale również bezpieczna i szybka. Do tego cały czas się rozwija, obecnie do zrobienia zakupów wystarczy tak naprawdę jedynie aplikacja bankowa i kilka kliknięć. Dlaczego płacenie BLIKIEM w internecie jest tak wygodne? 

Pamiętacie czasy, kiedy zakupy w sieci wiązały się z uciążliwym wklepywaniem loginu, hasła, a później wszystkich danych do przelewu? Ogrom nużących czynności właściwie zniechęcał do robienia zakupów w sieci. Jeszcze kilka lat temu wygodniej było kupić dana rzecz w sklepie albo zamówić ją za pobraniem. Pewnie niewielu z was rewolucję w tym zakresie łączy z pojawieniem się BLIKA. Od tego czasu , a jego funkcjonalność doceniamy zwłaszcza w okresach wzmożonych zakupów.

Jak wygodnie i bezpiecznie robić zakupy w sieci?

Jeżeli przejrzymy najpopularniejsze płatności w e-commerce, szybko okaże się, że z wielu możliwości polscy klienci najczęściej wybierają BLIKA. Dlaczego tak się dzieje? Z bardzo prostej przyczyny – BLIK jest obecnie jedną z najszybszych, najwygodniejszych i najbezpieczniejszych metod płatności w e-commerce.

Jak płacić BLIKIEM w internecie?

Cała procedura płatności BLIKIEM jest banalnie prosta. Wystarczy posiadanie aplikacji bankowej obsługującej płatności BLIK (obecnie taką możliwość oferuje aż 19 polskich banków). Płatności z kodem BLIK w internecie są dostępne zarówno dla użytkowników telefonów z systemem Android, jak i iOS. Po wybraniu metody płatności w wybranym sklepie internetowym, zostajemy poproszeni o podanie 6-cyfrowego kodu BLIK, który kopiujemy po wygenerowaniu w aplikacji bankowej. Taki kod jest ważny jedynie przez 2 minuty, co oznacza, że po ich upływie stanie się bezużyteczny. Transakcję potwierdzamy PIN-em w aplikacji bankowej. I tyle! Taki sposób płatności powoduje, że omijamy procedurę logowania się do konta – czy to z poziomu aplikacji czy bankowości internetowej w przeglądarce. Przy płatności podajemy również bezpieczny, wygenerowany jednorazowo kod BLIK, następnie potwierdzamy go znanym jedynie nam PIN-em. Taki dwustopniowy sposób weryfikacji płatności sprawia, iż metoda ta jest wyjątkowa bezpieczna. Daje nam również pewność, że nikt nie uzyska dostępu do naszych pieniędzy przez przekierowanie płatności. Nie musimy również podawać numeru karty czy konta bankowego, wszystkie wrażliwe dane zostają więc u nas.

Co ciekawe, płatność BLIKIEM w internecie może odbywać się jeszcze szybciej. Wystarczy dodać do konta bankowego zaufane sklepy internetowe. Przy wyborze metody płatności BLIK „bez kodu” wystarczy jedynie potwierdzić płatność PIN-em w aplikacji (na podstawie wysłanego z aplikacji powiadomienia push), bez konieczności wpisywania 6-cyfrowego kodu BLIK.

Płacenie BLIKIEM w internecie

Cała rewolucja związana z BLIKIEM tak naprawdę sprowadza się do naszego bezpieczeństwa. System łączy w sobie maksymalną wygodę i skrócenie całej procedury płatności do minimum, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa operacji. Jeżeli korzystamy z płatności BLIKIEM bez kodu przy zakupach w sklepach internetowych, czas wykonania płatności skraca się jeszcze bardziej. Całość procesu ma miejsce w zaufanej aplikacji bankowej. Takie rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo naszym oszczędnościom i właściwie uniemożliwia jakiekolwiek przejęcie środków. Czy nie jest to naprawdę idealny wybór w zbliżającym się przedświątecznym szale zakupów?

Artykuł powstał we współpracy z BLIKIEM