Policjanci zabezpieczają komputery osób podejrzanych o rozpowszechnianie filmu Wkręceni

Gorące tematy Technologie Dołącz do dyskusji (25)
Policjanci zabezpieczają komputery osób podejrzanych o rozpowszechnianie filmu Wkręceni

Policja zabezpieczyła ponad 1000 komputerów – właściciele są podejrzani o rozpowszechnianie filmu Wkręceni.

O piractwie, nielegalnym ściąganiu, oglądaniu i świadomej bądź nieświadomej dystrybucji tychże pisaliśmy już nie raz. Między innymi dlatego, że do redakcji przysłano listy od osób, które odwiedziła policja, gdyż mogli oni mieć związek z prowadzonymi postępowaniami. Obecnie w wielu miastach policja zabezpieczyła ponad 1000 komputerów – właściciele są podejrzani o rozpowszechnianie filmu Wkręceni.

Odwiedziny policji, zabezpieczenie komputerów do dalszych czynności prowadzonych przez prokuraturę może mieć związek ze sprawami, którym bieg nadała kancelaria Muraal wzywająca jakiś czas temu różnych ludzi do przedsądowej zapłaty za rzekome ściąganie i dystrybucję filmów Wkręceni, Uprowadzona 3, Głupi i Głupszy bardziej, Niezniszczalni 3, Furia, Jack Strong, Sztos 2.

Internauci donoszą, że w wielu miastach, w tym Dzierżoniowie, Kłodzku, Wałbrzychu i Ząbkowicach Śląskich policja odwiedziła już sporą grupę ludzi i zabezpieczyła na poczet śledztwa ponad 1000 komputerów i nośników elektronicznych. Ich właściciele podejrzani są o ściąganie i rozpowszechnianie filmu Wkręceni. Nie ma znaczenia, czy robili to świadomie, czy nieświadomie.

Zawartość dysków w zabezpieczonych komputerach zostanie przebadana przez biegłych, a informacje te posłużą jako dowody w sprawie. Za nieświadome rozpowszechnianie filmu może grozić nawet do roku pozbawienia wolności. Problemem dla właścicieli zajętych komputerów i pamięci zewnętrznych może być to, że nie wiadomo kiedy ich sprzęt zostanie im zwrócony.

Masz problemy lub wątpliwości związane z naruszaniem praw autorskich, zajętymi na poczet śledztwa przedmiotami i chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com