Miałeś konto w Raiffeisen Polbank? Teraz będziesz klientem BGŻ BNP Paribas

Finanse Dołącz do dyskusji (365)
Miałeś konto w Raiffeisen Polbank? Teraz będziesz klientem BGŻ BNP Paribas

Duża transakcja na rynku polskiej bankowości, a BGŻ BNP Paribas kolejny raz powiększa swój stan posiadania na rodzimym rynku. Tym razem chodzi o część klientów Raiffeisen Polbank.

Polbank, Raiffeisen, BGŻ? Powoli bez znaczenia, w którym banku zakładaliśmy konto, ponieważ najwyraźniej wszystkie drogi i tak prowadzą do BNP Paribas. Powoli powinniśmy więc przyzwyczajać się do jeszcze większej liczby zielonych salonów na polskich ulicach i zacząć analizować czy system bankowości elektronicznej we francuskim banku nam odpowiada.

Nie licząc części związanej z kredytami hipotecznymi, Raiffeisen Polbank powędrował do Paribas. Kwota transakcji wyniosła blisko 3,3 miliarda złotych. Sporo w tej materii zależy jeszcze od decyzji Komisji Nadzoru Finansowego, ale jeśli wszystko ułoży się zgodnie z planem, to do końca 2018 roku wcielenie powinno zostać zrealizowane – donosi o sprawie serwis Cashless.pl.

Wypowiedzenie umowy konta

Jeżeli z jakiegoś powodu nie jesteśmy zadowoleni ewentualnymi konsekwencjami tej transakcji, oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wypowiedzieć umowę konta. W odróżnieniu od np. umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych, co do zasady umowy konta bankowego możemy wypowiadać w dowolnym czasie.

Warto pamiętać, że każdy bank ma odrębne procedury, które mają przeprowadzić klienta przez tego typu proces. Wypowiedzenie umowy konta w BGŻ BNP Paribas jest możliwe w siedzibie banku lub drogą listowną. Raiffeisen Polbank przewiduje ponadto możliwość rezygnacji z usług drogą telefoniczną.

Należy jednak pamiętać, że przejęcia banków nie są wcale niespotykanym zdarzeniem na rynku bankowości, również w naszym kraju. I raczej nie ma powodów do paniki z tego tytułu, a czasem klienci sprawiają wręcz wrażenie, że zmiana wyszła im na dobre.