Robert Nogal aka FROG może uniknąć kary za szaleńczą jazdę po Ursynowie

Gorące tematy Moto Dołącz do dyskusji (4)
Robert Nogal aka FROG może uniknąć kary za szaleńczą jazdę po Ursynowie

Sąd z warszawskiego Ursynowa pozwolił na publikację danych szaleńczego kierowcy, który nazywa się Robert Nogal aka FROG.

Wobec Roberta N. toczy się w sądach kilka spraw. Ludzie w Polsce w większości przypadków usłyszeli o nim w kontekście szaleńczej jazdy po ulicach Warszawy, która została sfilmowana przez tego kierowcę i umieszczona w internecie. Pokazały ją niemal wszystkie telewizje w Polsce, mówiło radio, a także pisano o nim w gazetach i na portalach internetowych.

Wątpliwa sława została osiągnięta przez kierowcę jeżdżącego brawurowo po Ursynowie, który nazywa się Robert Nogal aka FROG, dlatego sąd z warszawskiego Ursynowa pozwolił na publikację jego danych. Uznano, że skoro sam umieszczał filmiki ze swoimi wyczynami w internecie, to dążył do bycia sławną osobistością i prezentacja jego twarzy i nazwiska nie godzi w jego wizerunek. W związku tym, że FROG szalał po ulicach Ursynowa, a także kilku innych dzielnic Warszawy, materiał dowodowy podzielono dokładnie na tyle części.

Co ważne, sprawa udowodnienia winy kierowcy ciągnie się już bardzo długo, a sąd ma czas tylko do początku czerwca 2016 roku, by wydać wyrok. Biegli mają nie lada orzech do zgryzienia, bo jedni ocenili styl jazdy, policzyli ilość złamanych przepisów, ale inni udowadniają, że filmik jest zmanipulowany przez montaż, w którym niektóre fragmenty mogły zostać przyspieszone, by dodać nieco dramaturgii, przez co utrudniona może być ocena prędkości, jaką rozwijał pirat drogowy. Biegły mający ocenić, czy tak faktycznie było nie stawił się w sądzie.

W związku ze sprawami niedotyczącymi Ursynowa nadal trzeba mówić o nim per Robert N. We wszystkich FROG nie przyznał się do winy. Co ciekawe, niedawno pojawił się kolejny filmik pokazujący brawurową jazdę Audi R8 po ulicach Warszawy. Media twierdzą, że na nagraniu widać jak 420 konnym samochodem szaleje po ulicach Robert N. aka FROG.

Masz problemy lub wątpliwości związane z niebezpieczną jazdą, przeciągającymi się postępowaniami lub niesłusznymi oskarżeniami i chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com