Telefony Xiaomi od teraz już oficjalnie na Allegro – z rękojmią, gwarancją, fakturą, wysyłane z Polski

Gorące tematy Zakupy Dołącz do dyskusji (44)
Telefony Xiaomi od teraz już oficjalnie na Allegro – z rękojmią, gwarancją, fakturą, wysyłane z Polski

Będzie miesiąc z kawałkiem jak anonsowałam, że firma ABC Data została oficjalnym dystrybutorem telefonów marki Xiaomi, a na dodatek zabierze się za wyeliminowanie konkurencji podszywającej się pod chińską markę. Teraz ABC Data sprzeda telefony Xiaomi na Allegro. 

Polacy uzyskali prawa do oficjalnej dystrybucji chińskiej marki na terenie Rzeczypospolitej, co przełożyło się na pojawienie bardzo atrakcyjnych cenowo urządzeń w renomowanych sklepach internetowych i marketach handlowych.

To oczywiście wielka korzyść bezpośrednio dla samych konsumentów, ponieważ uzyskali prawo do korzystania z rękojmi z prawdziwego zdarzenia, a nie usług oferowanych przez dotychczasowych sprzedawców. Nieoficjalni pośrednicy renomę mieli albo lepszą, albo gorszą, zawsze były to jednak raczej półamatorskie w modelu działania firmy bez dużego zaplecza kapitałowego, które z dnia na dzień mogły rozpłynąć się w powietrzu. Ponieważ ich realny udział w procesie sprzedaży sprowadzał się do pośrednictwa, zabezpieczenie interesów konsumenta nie było w tym aspekcie zbyt duże. Można też było natrafić na krytyczne komentarze w sieci, w myśl których serwisy gwarancyjne okazywały się – wbrew szumnej nazwie – bardzo amatorskimi warsztatami.

Nie dziwi zatem, że oficjalne wejście Xiaomi na polski rynek – za pośrednictwem ABC Data – zostało przyjęte z entuzjazmem przez fanów technologii. Dystrybutor zapowiedział też, że planuje walczyć z konkurentami, którzy sprowadzają do kraju telefony chińskiej marki. Chodziło oczywiście o te podmioty, które wykorzystywały znaki towarowe Xiaomi starając się sprawić wrażenie, jak gdyby miały charakter oficjalnych działań. ABC Data prawdopodobnie płaci za możliwość posługiwania się tym oznaczeniem, a nawet jeśli nie – to mniej „sprawdzeni” dystrybutorzy godzą w ich interesy narażając na szwank renomę. Krucjata wydaje się zatem zrozumiała.

Xiaomi na Allegro

Xiaomi na Allegro to nowy etap w działalności polskiego dystrybutora. Urządzenia zabezpieczone ochroną praw konsumenta, z wydawaniem niezbędnej faktury po zakupie (i to wcale nie VAT-marża) itd. sprzedawane są obecnie za sprawą sklepu Allegro. Natomiast administrator serwisu chyba poczuł zew, bo postanowił stworzyć też „Oficjalny sklep Xiaomi„. Oczywiście nauczona doświadczeniem postanowiłam starannie sprawdzić kto stoi za tym biznesem, bo z tymi oficjalnymi sklepami Xiaomi różnie to bywa, ale wygląda na to, że wszystko jest w porządku.

xiaomi na allegro

W ofercie Allegro znajdują się trzy modele smartfonów: Xiaomi Mi 5, Xiaomi Redmi Note 3 oraz Xiaomi Redmi 3S. Rekomendowana cena pierwszego modelu wynosi 1799 PLN. Dwóch kolejnych 999 PLN i 699 PLN.