Pracownicy Biedronki i Lidla zarabiają najlepiej. Jakie wynagrodzenie przysługuje pracownikom innych sieci handlowych?

Praca Zakupy Dołącz do dyskusji (123)
Pracownicy Biedronki i Lidla zarabiają najlepiej. Jakie wynagrodzenie przysługuje pracownikom innych sieci handlowych?

Zarobki pracowników dyskontów i największych sieci handlowych stały się papierkiem lakmusowym zmian, które zachodzą na rynku pracy. Na wynagrodzenia w sieciach handlowych z zazdrością patrzą przedstawiciele innych zawodów. Jak wyglądają zarobki w sieciach handlowych 2018?

Redakcja Gazety Pomorskiej przygotowała ciekawe zestawienie zarobków pracowników największych sieci handlowych w Polsce. Dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że prym wiodą dwie największe sieci dyskontów w kraju, czyli Biedronka i Lidl. Wielokrotnie pisaliśmy o tym, że zarobki w Biedronce 2018 oraz zarobki Lidl 2018 przewyższają wynagrodzenia niektórych pracowników służby zdrowia.

Zarobki w Biedronce 2018

Od stycznia 2018 osoby stawiające pierwsze kroki jako kasjer-sprzedawca w portugalskim koncernie otrzymają co najmniej 2650 zł brutto. Podwyżki wynagrodzenia przysługują po przepracowaniu roku i trzech lat. Po tym czasie kasjerzy mogą zarabiać prawie 3000 zł brutto, a dokładnie 2950 zł brutto. Do tego dochodzą uznaniowe premie w wysokości do 500 zł, które są przyznawane według kwartalnych wyników.

Zarobki w Lidlu 2018

Pracownicy niemieckiej sieci od marca 2018 roku cieszą się podwyżkami wynagrodzeń wysokości 9% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Dzięki temu zarobki w Lidlu 2018 mieszczą się w przedziale 2800 do 3550 zł brutto, w zależności od lokalizacji sklepu. Oczywiście mowa o początkującym kasjerze. Po roku wynagrodzenie wzrasta do przedziału 2950 zł – 3750 zł brutto, a kasjer z dwuletnim stażem pracy może liczyć na zarobki rzędu 3150 zł do nawet 4050 zł brutto.

Zarobki w Kauflandzie 2018

Po ostatnich podwyżkach kasjerzy zarabiają w przedziale 2600-3400 zł brutto. Wynagrodzenie jest uzależnione od miasta, w którym mieści się sklep. Z każdym kolejnym przepracowanym rokiem, pracownicy mogą liczyć na podwyżki 100 zł brutto. Poza tym sieć na bieżąco monitoruje rynek pracy i stara się dostosować poziom wynagrodzeń do lokalnych realiów.

Zarobki w Carrefour 2018

Francuska sieć hipermarketów deklaruje, że pracownicy są zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin. Wysokość wynagrodzenia jest ustalana w drodze dialogu społecznego. Obecnie trwają negocjacje dotyczące kolejnej skali podwyżek. Wyniki rozmów mają być znane w połowie tego roku. Poza podstawą wynagrodzenia, pracownicy mogą liczyć na premie i świadczenia pozapłacowe, które są ustalane indywidualnie.

Zarobki w Ikea 2018

Pracownicy szwedzkiej sieci mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości 20 zł brutto za godzinę. Podwyżki to indywidualna sprawa, która jest uzależniona od corocznej oceny pracowniczej.

Zarobki w Tesco 2018

Brytyjska sieć oferuje wynagrodzenie w wysokości 2345 zł brutto. Warunkiem jest półroczny staż pracy. Obok podstawowej pensji, pracownicy mogą liczyć na premię sprzedażową w wysokości maksymalnie 150 zł brutto miesięcznie.

Zarobki w Auchan 2018

Francuska sieć oferuje zarobki niewiele wyższe od minimalnego wynagrodzenia. Podstawa to 2150 zł brutto, chociaż w sieci istnieje system premii w wysokości do 250 zł brutto. Płaca minimalna 2019 prawdopodobnie wzrośnie o ponad 100 zł, a zatem pracownicy tej sieci mogą zostać największymi beneficjentami tej zmiany.