Zarobki Lidl 2018 mocno w górę. Kasjer z dwuletnim stażem zarobi nawet 4000 zł brutto

Gorące tematy Praca Dołącz do dyskusji (200)
Zarobki Lidl 2018 mocno w górę. Kasjer z dwuletnim stażem zarobi nawet 4000 zł brutto

Kto by pomyślał jeszcze kilka lat temu, że w 2018 roku w czołówce pracodawców w naszym kraju znajdą się sieci sklepów, które do tej pory jednoznacznie kojarzyły się ze wszystkim, tylko nie z atrakcyjnym wynagrodzeniem. Mowa oczywiście o duecie Biedronka i Lidl, którzy od jakiegoś czasu konkurować między sobą asortymentem, ale i zarobkami. Lidl ogłosił kolejne podwyżki płac. Jakie są zarobki w Lidlu w 2018 roku?

Niemiecka sieć dyskontów od lat nie daje wytchnienia portugalskiej Biedronce, nieustannie depcząc jej po piętach. Obie sieci rozwijają się niezwykle dynamicznie, a już dawno zapomnieliśmy o tym, że jeszcze kilka lat temu „praca na kasie” była synonimem obciachu i minimalnego wynagrodzenia. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku Biedronka ogłosiła podwyżki płac dla pracowników, Lidl nie mógł pozostać im dłużny. Właśnie ogłoszono podwyżki zarobków. Od marca 2018 roku wynagrodzenia mają wzrosnąć nawet o 9 procent, o czym informuje money.pl

Zarobki w Lidlu 2018 wyższe niż pielęgniarki

Pracownicy, którzy rozpoczną pracę w Lidlu, mogą liczyć na wynagrodzenie w przedziale 2800 do 3550 zł brutto. Po pierwszym roku pracy mogą liczyć na podwyżkę do kwoty z przedziału 2950 – 3750 zł. To oczywiście kwota brutto. Jakby tego było mało, po dwóch latach pracy wynagrodzenie ma wzrosnąć do kwoty rzędu 3150 – 4050 brutto. To kwoty wyższe od tych, jakie sieć gwarantowała w ubiegłym roku o około 250 zł miesięcznie. Do tego wszystkiego dochodzą dodatkowe benefity, a zatem bezpłatna opieka medyczna, paczki świąteczne, bony okolicznościowe czy wyprawki dla dzieci, które zaczynają naukę w szkołach. Kwoty różnią się oczywiście w zależności od lokalizacji sklepu.

Oczywiście cały czas mówimy jedynie o pracownikach najniższego szczebla, a więc kasjerów i obsługę sklepu. Kadra menedżerska zarabia odrobinę lepiej. W ubiegłym roku pensja menedżera sklepu rozpoczynała się od kwoty 4400-5000 zł brutto, a po dwóch latach mogła wzrosnąć nawet do 6800 zł. Zapowiedziane teraz podwyżki zapewne obejmą też tę grupę pracowników.

Dzięki tegorocznej podwyżce, zarobki w Lidlu 2018 będą wyższe, niż przeciętne wynagrodzenie pielęgniarki, które wynosi około 2845 zł brutto. To również więcej niż średnia pensja kasjera w banku.

Taką konkurencję na rynku możemy obserwować z wielką przyjemnością.