ZUS ogłosił przetarg na 1,1 mln ryz papieru – biurokracja w dobie informatyzacji

Gorące tematy Państwo Dołącz do dyskusji (6)
ZUS ogłosił przetarg na 1,1 mln ryz papieru – biurokracja w dobie informatyzacji

Warszawski oddział ZUS ogłosił przetarg na 1,1 mln ryz papieru – to jak obliczyli internauci około 2750 ton papieru.

Instytucje państwowe co jakiś czas ogłaszają przetargi na różnego rodzaju potrzebne im produkty. Jedne potrzebują limuzyn, inne alkoholi w formie małpek, jeszcze inne cateringu na wysokim poziomie. Najczęściej jednak chodzi o materiały biurowe, a w tym przypadku o to, że ZUS ogłosił przetarg na ponad 1,1 mln ryz papieru.

O takim właśnie przetargu donosi portal zus.pox.pl. Taka gigantyczna ilość papieru ma zostać zużyta przez urzędników w ciągu 18 miesięcy, od rozpoczęcia realizacji przetargu. Jak obliczyli redaktorzy portalu, całość papieru zebrana razem ważyłaby około 2750 ton, a ZUS każdego dnia ma w planach zużycie około 1,5 mln arkuszy A4.

Dodatkowo, internauci komentujący artykuł pokusili się o dalej idące statystyki. Przy założeniu, że w ZUS pracuje około 46 000 urzędników, to w przeliczeniu wyszłoby, że każdy z nich będzie mógł dziennie zużyć 30 arkuszy. Jednym słowem – witamy w erze cyfrowego obiegu dokumentów. Nadal czekamy też na nową wersję ePUAP, która ma pojawić się jeszcze w te wakacje.

Masz problemy związane z ZUS lub innymi urzędami i chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie: wikimedia commons