10 proc., ale tym razem na koncie oszczędnościowym. Raiffeisen Digital Bank podejmuje wyzwanie

Finanse Dołącz do dyskusji
10 proc., ale tym razem na koncie oszczędnościowym. Raiffeisen Digital Bank podejmuje wyzwanie

Niedawno informowałam o nowej ofercie PKO BP – czyli lokacie na 10 proc. Obecnie to najwyżej oprocentowana lokata na rynku. Najwyraźniej jednak nie tylko PKO BP chce mieć w swojej ofercie produkt wyróżniający się na rynku. Klienci mogą bowiem liczyć na 10 proc. na koncie oszczędnościowym w Raiffeisen Digital Bank. 

10 proc. na koncie oszczędnościowym w Raiffeisen Digital Bank

PKO BP ze swoją ofertą lokaty na 10 proc. zaskoczyła część klientów – zwłaszcza że banki już od jakiegoś czasu niespecjalnie chętnie podnoszą oprocentowanie lokat terminowych i kont oszczędnościowych. Do Banku PKO BP najwyraźniej jednak postanowił dołączyć Raiffeisen Digital Bank.

Osoby, które chcą skorzystać z oferty 10 proc. na koncie oszczędnościowym w Raiffeisen Digital Bank muszą założyć Konto oszczędnościowe Start. Należy jednak już na wstępie zaznaczyć, że aby móc prowadzić konto oszczędnościowe w tym banku, konieczne jest również założenie konta osobistego. Co ciekawe, Raiffeisen Digital Bank umożliwił zakładanie kont osobistych klientom indywidualnym zaledwie… dwa miesiące temu.

Aby móc skorzystać z oferty nowego konta oszczędnościowego w Raiffeisen Digital Bank trzeba spełnić jeszcze kilka warunków. Na konto nie można wpłacić więcej niż 30 tys. zł. Dodatkowo im więcej chce zyskać potencjalny klient, tym szybciej powinien założyć konto oszczędnościowe – stawka oprocentowania składa się bowiem z oprocentowania standardowego i premiowego. Oprocentowanie standardowe wynosi… 3,5 proc. w skali roku, natomiast premiowe – 6,5 proc. Razem daje to wprawdzie 10 proc., ale należy mieć świadomość, że lepsza stawka będzie naliczać się do 29 września 2023 r. To z kolei oznacza, że im szybciej zainteresowana osoba założy konto oszczędnościowe, tym więcej może zyskać. Niestety, jednocześnie część klientów może poczuć się rozczarowana faktem, że oprocentowanie premiowe nalicza się jedynie przez tak krótki okres.

Samo Konto oszczędnościowe na start będzie można założyć do 30 kwietnia 2025 r.; osoby, które będą chciały nadal prowadzić konto oszczędnościowe w Raiffeisen Digital Banku, będą mogły przedłużyć prowadzenie Konta oszczędnościowego na start o kolejne 2 lata.

Raiffeisen Digital Bank działa na polskim rynku dopiero od 2021 r.

Część osób mogła do tej pory nie zetknąć się z ofertą Raiffeisen Digital Bank. To instytucja będąca częścią międzynarodowej grupy kapitałowej Raiffeisen Bank International AG. Co ciekawe, Raiffeisen Digital Bank – jako instytucja kredytowa – oferuje swoje produkty wyłącznie… cyfrowo. Na polskim rynku działa też stosunkowo niedawno. Polscy klienci mogą korzystać z usług tego banku dopiero od 2021 r.